MEB Gastronomi Festivali Ve Yemek Yarışması Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

MEB Gastronomi Festivali Ve Yemek Yarışması Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

MEB Gastronomi Festivali Ve Yemek Yarışması 15 Nisan 2024 Pazartesi itibari ile 28 farklı gastronomi bölgesinde, tüm illerin katılımı ile gerçekleşti. Yarışmaya kimler katılıyor? Yarışma ile amaçlanan nedir? Öğrencilere hangi fırsatları sunuyor? Ne zamana kadar devam edecek? Yarışmanın kazananları ne zaman ve nerde final için bir araya gelecekler? Gastrofest hangi kurum organizatörlüğünde düzenleniyor?

MEB Gastronomi Festivali Ve Yemek Yarışması yapılmaya başlandı. Yarışmanın misyonu Türk mutfağının zengin lezzetlerini koruma ve tanıtma olarak açıklandı. Yarışmaya katılan öğrenciler Mesleki Ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında yiyecek içecek hizmetleri alanlarında eğitimlerine devam etmekte olan öğrenciler arasında başvuranlar şeklinde belirlendi. Ve son başvuru tarihi 2 Nisan 2024 olarak duyurulmuştu.

meb-gastronomi-festivali-ve-yemek-yarismasi.jpg

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü organizatörlüğünde düzenlenen yarışmalar ve festival 15 Nisan 2024 Pazartesi günü itibari ile başladı ve 19 Nisan 2024 Cuma gününe kadar da devam edecek. Öğrenciler bu yarışmada, mesleki eğitim ile aldıkları bilgileri sergileme fırsatına sahip olacaklar. Türk mutfağının geleneksel tatları ön plana çıkartılacak.

MEB Gastronomi Festivali Ve Yemek Yarışması katılımcılarına, Türk mutfağının geleneksel tatları ve zengin geçmişini gelecek nesillere aktarma fırsatı sunacak. Aynı zaanda düzenlenecek olan bu yarışma ile öğrencilere bu değerli mirası korumanın önemini anlama fırsatı da sunacak.

Başvurular 21 Mart - 2 Nisan 2024 tarihleri arasında yapıldı. 15 Nisan'da yapılmaya başlanarak 19 Nisan'a kadar devam edecek olan yarışmaya tüm iller katılarak 28 gastronomi bölgesinde etkinlikler gerçekleşecek. Tüm bölgelerin birincileri ise 4 Mayıs 2024'te İstanbul'da buluşarak kazanan olmak için yarışacak.

Kaynak:Haber Merkezi