Ücretli Öğretmenlerin Bu Ay Alacağı Maaş Belli Oldu

Ücretli Öğretmenlerin Bu Ay Alacağı Maaş Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında ders ücreti karşılığında görev yapan öğretmen olarak geçen Ücretli öğretmenler kadrolu öğretmen eksikliği sebebiyle çeşitli okullara görevlendirilirler. Bu öğretmenlerimizin alacağı ücret 1 ayda girdikleri ders saati kadardır. Peki nisan ayı özelinde yapmış olduğumuz hesaplama neticesinde Ücretli öğretmenler kaç TL maaş alacaklardır?

Ücretli öğretmen olarak tabir edilen ancak resmi olarak ders ücreti karşılığı görev yapan öğretmen ismiyle geçen öğretmenlerimiz, girmiş oldukları dersler karşılığında ücret alırlar. Ekstra bir maaş almazlar.

Söz konusu öğretmenlerin ücretleri diğer tüm öğretmenlerin ek ders ücretleriyle beraber yatırılır.

Günde 6 saat derse giren bir ücretli öğretmen haftada 30 saat ücretin yanında girdiği haftalık ders saati toplamının yarısı kadar ek ücret alır. Yani 30 + 15 =45 olarak haftalık ek ders ücreti hesaplanır.

Bu ay 7 gün tatil sebebiyle 22 günlük çalışma günü 17'ye düşmüştür. 17 X 6 = 102 saat ek ders saatinin yarısı da 102 / 2 = 51 olarak hesaplanır.

Toplamda ise 102 + 51 = 153 saat nisan ayı ek ders ücreti yapar. 153 X 105 = 16 065 TL ise ellerine geçecek olan net ücrettir.

Meb Personel / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi