Sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

Sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM'de: TYT, AYT, YDT 2024 giriş belgeleri bekleniyor!

2024 YKS sınav yerleri, üniversite sınavları sonrasında en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Üniversite sınav yerleri, ÖSYM tarafından sınav giriş belgeleri yayımlandıktan sonra netleşecektir. Bu sebeple, sınav giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağı büyük bir merak konusu. İşte 2024 YKS sınav yerlerinin açıklanacağı tarih ve detaylar hakkında bilgiler...

SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav yerleri, sınav giriş belgeleri yayımlandıktan sonra kesinleşecektir. Giriş belgeleri ÖSYM AİS üzerinden erişime açılacak. Peki, sınav yerleri ne zaman duyurulacak? İşte bu sorunun cevabı...

YKS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sınav yerleri, giriş belgeleri ile birlikte kesinlik kazanacak. Giriş belgelerinin, sınavdan bir hafta önce yayımlanması öngörülüyor.

YKS 2024 NE ZAMAN? İŞTE OTURUM TARİHLERİ

YKS, üç oturumda gerçekleştirilecek: TYT ilk oturumu 8 Haziran Cumartesi, AYT ikinci oturumu 9 Haziran Pazar günü ve YDT üçüncü oturumu aynı gün, 9 Haziran Pazar günü olacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 1. Oturum (TYT) 08.06.2024

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2. Oturum (AYT) 09.06.2024

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 3. Oturum (YDT) 09.06.2024

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS'nin üç oturumunun sonuçları, 17 Temmuz'da ÖSYM'nin sonuç sayfası sonuc.osym.gov.tr üzerinden açıklanacak. Sonuçlar, kullanıcı adı ve şifre ile sorgulanabilir.

Kaynak:Haber Merkezi