Sadece O Öğrenciler İçin 18 Nisan'da Sınav Yapılacak

Sadece O Öğrenciler İçin 18 Nisan'da Sınav Yapılacak

Özellikle 26 Mart tarihinde düzenlenen Türkçe Sınavı bu konuda büyük önem taşımaktadır. Sınavlarla ilgili olarak öğretmenlerin ve okul idarecilerinin defalarca devamsızlık yapmayın uyarılarına maalesef bazı öğrenciler uymadı. İşte bu öğrencilerden bazıları sınava alınacakken bazıları alınmayacak. Peki hangi öğrenciler sınava girebilecek? Kimler giremeyecek? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak olarak düzenlenen matematik, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı sınavlarına katılmayan öğrenciler tekrar sınava alınacaklar. Ancak söz konusu sınava herkes giremeyecek. Herhangi bir sağlık raporu veya öncesinde alınmış bir izni olmayan öğrencilerin ilgili sınavda e okulda bulunan not hanelerine sıfır hükmünde olan G girilecektir.

mazeret-sinavlari-ortak-sinavlar-esaslari.jpg

Geçerli yazılı mazereti olan öğrenciler ilk önce Türkçe dersinden sınava alınacaklardır. Türkçe Dersinden sınava sadece 6. sınıf öğrencileri gireceklerdir. Mazeret niteliğinde olan bu sınav 18 Nisan tarihinde yapılacaktır. Geçerli mazereti olmasına rağmen telafi sınavına girmeyen öğrenciler için tekrar bir telafi sınavı düzenlenmeyecektir. Bu öğrencilerin not hanelerine de sıfır hükmünde olan G yazılacaktır.

Kaynak:Haber Merkezi