ÖSYM başkanı kabul etti! YKS sınav sorularını artık onlar hazırlayacak!

ÖSYM başkanı kabul etti! YKS sınav sorularını artık onlar hazırlayacak!

2024 YKS sınavına 5 Mayıs itibariyle tam 34 gün kaldı. Sınava hazırlanan adaylar ve önümüzdeki yıllar itibariyle sınava girecekler için önemli görülen bir gelişme yaşandı. Bakan Tekin 12. sınıf öğrencileri ve ailelerine seslenerek “öğrencileri bekleyen en güzel yenilik” diyerek müjdeyi verdi. İşte YKS sınavında yeni dönem

Kararlı bir tutumla eğitimde yenilik hareketini başlatan Bakan Tekin bu konuda oldukça iddialı gözüküyor. Hemen her fırsatta yeni müfredata dair paylaşımlarda bulunan Tekin’in hedefinde 12. sınıf öğrencileri de yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan 12. sınıflara devamsızlık affı konusuyla ilgili taviz verilmeyeceğine yönelik açıklamalar yapan Tekin, böyle bir karar almasının sebeplerini açıklayarak müjdeyi de verdi.

Okul Dışı Kurslara Gerek Yok!

Bakan Tekin ÖSYM başkanı ile geçtiğimiz günlerde bir araya geldi. Birkaç saat süren o görüşmede alınan kararlar bu yıl itibariyle sınava girecek öğrenciler için bir müjdeydi. Bakan Tekin’e göre okul dışındaki ders kitapları, kaynak kitaplar ve kurs gibi yapılanmalara gerek kalmadan yalnızca okuldaki müfredatı takip etmek sınava hazırlanmak için yetecek.

Soru Havuzu Yenilendi!

ÖSYM'nin soru havuzu yenilendi. Bu yıl itibariyle yalnızca akademisyenler değil öğretmenler de soru ekibi içerisinde yer alacak. Böylelikle önümüzdeki sınavda öğrenciler sadece dersi dinleyerek sınava rahatlıkla hazırlanabilecek. Bakan Tekin'in 12. sınıf öğrencileri ve ailelerine seslenerek verdiği işte o müjde:

“Üniversite sınavında sorulacak soruların tamamı bizim size dağıttığımız ders kitaplarından ve müfredattan çıkacak. Soru havuzunun yarısı branşları itibariyle ortaöğretim kurumlarımızdaki öğretmenlerimizden seçilecek. ÖSYM Başkanımız da bunu kabul etti. Çocuklarımızın tedirgin olacağı hiçbir şey yok.”