Ortak yazılı mazeret sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı ekranı!

Ortak yazılı mazeret sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde aynı anda uygulanan ortak yazılı mazeret sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı paylaşıldı. Ortak yazılı sınavlara giremeyenler için başlatılan yeni süreçte mazeret sınavına yönelik sınavda yöneltilen soruların cevap anahtarına online ortamdan erişilebilecek. Ortak yazılı mazeret sınavı soru kitapçığı nasıl görüntülenir? İşte detaylar…

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya alınan ülke genelinde aynı anda başlatılan, 26 ve 27 Mart tarihlerinde sorunsuz şekilde tamamlanan ortak yazılı sınavlar için mazeret dönemi tamamlandı. Sınava katılamayan öğrenciler 18 Nisan tarihinde yeniden sınava alındı.

Bakanlık mazeret sınavına katılan öğrencilerin kitapçıklarını ve cevap anahtarını paylaştı. Ortaokul ve liselerde öğrenim gören 6. ve 9. sınıf öğrencilerinin 26-27 Mart tarihleri dışında sınava katılımaması nedeni ile 18 Nisan tarihinde girdikleri mazeret sınavının detayları belli oldu.

Sınava dair soru kitapçığı ve cevap anahtarına erişmek isteyenler bağlantı linkini kullanarak soru ve cevap anahtarını online ortamda görüntüleyebilir.

Kaynak:Haber Merkezi