KPSS başvuru ekranı! KPSS ÖABT sınav başvurusu nasıl yapılır?

KPSS başvuru ekranı! KPSS ÖABT sınav başvurusu nasıl yapılır?

2024 KPSS sınavı için başvuru ekranı açıldı mı? KPSS Lisans ve ÖABT sınavına girecekler hangi link üzerinden sınava başvurabilir? KPSS başvuru ücretleri nereye ödenecek? İşte merak edilenler…

2023 yılında KPSS sınavına girerek belirli bir puan elde edenler atama takvimini beklerken 2024 yılı sınav başvuru ekranı bugün açılıyor. ÖSYM tarafından paylaşılan KPSS Lisans ve ÖABT sınav başvuru tarihleri bugünü gösteriyor. 3 Mayıs Cuma günü itibariyle KPSS sınav başvurusunda bulunmak isteyenler ÖSYM'nin internet sitesini ziyaret edebilir.

KPSS lisans, GK-GY ve Eğitim Bilimleri sınavı için yapılacak başvuru ile öğretmen olmak için ÖABT sınavına başvuracaklar aşamalı başvuru sürecini tamamlayarak ödemeyi online platform üzerinden sağlayabilecek.

KPSS Lisans Başvuru Ekranı Tıkla!

3 ve 15 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapmak isteyenler ÖSYM'nin sınav başvuru ekranını kullanabilecek.

Bu yıl KPSS GK-GY ve Eğitim Bilimleri sınavı 14 Temmuz tarihinde uygulanacak. Öğretmen olmak isteyenlerin gireceği ÖABT sınavı ise 4 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

KPSS sınav başvuru ekranı henüz aktif hale getirilmedi. Aktif hale getirildiğinde ÖSYM AİS ekrana tıklayarak sınav başvuru ekranına geçiş yapabilirsiniz.