Atama taban puanı belli oldu! Öğretmen ataması kontenjan dağılımı tablosu

Atama taban puanı belli oldu! Öğretmen ataması kontenjan dağılımı tablosu

2024 yılı öğretmen ataması ile ilgili sıcak gelişme yaşandı. Kabine toplantısının en önemli gündem maddesi olan öğretmen atamaları ile ilgili milyonlarca adayın beklediği o müjde sonunda geldi.

MEB öğretmen atama kontenjanının belirlenmesinde özel olarak bir simülatör hazırlandığını söyledi. Bu simülatör ile öğretmene en çok ihtiyaç duyulan bölümler adil şekilde tespit edildi ve dağılım gerçekleştirildi. MEB’in 2024 yılı için 20 bin öğretmen alımı yapılacağı söylendiği anda kontenjan dağılımı da tamamlandı.

2024 yılında ataması yapılacak binlerce öğretmen adayının aklında o soru yanıt bulmuş oldu. 2024 öğretmen ataması için istenen sayıya yönelik yapılan branş dağılımında taban puan listesi de paylaşıldı.

2024 Öğretmen Atama Başvurusu için Taban Puan Kaç Oldu?

130 branş üzerinde yapılan inceleme ile MEB en çok atama yapılacak ilk 5 branşı paylaştı. Listenin ilk sırasında öğretmen ihtiyacının her yıl en fazla olduğu Sınıf Öğretmenliği bölümü yer aldı.

Listenin ilk 5 branşı dahil olmak üzere 130’a yakın branş için belirlenen 2024 yılı taban puanı 50 oldu. 2023 KPSS sınavına giren öğretmen adaylarının başvuruda bulunabilmesi için belirtilen sınavdan en az 50 puan almış olması yetecek.

atama-taban-puani-belli-oldu-ogretmen-atamasi-kontenjan-dagilimi-tablosu.jpg

atama-taban-puani-belli-oldu-ogretmen-atamasi-kontenjan-dagilim-tablo.jpg