Atama Bekleyen Öğretmenler Eylül Ayında Göreve Başlayacak mı?

Atama Bekleyen Öğretmenler Eylül Ayında Göreve Başlayacak mı?

2024 öğretmen atamaları ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Öğretmen alımı ne zaman yapılacak? Boş kontenjanlar hangi gün belli olacak? Atama bekleyen öğretmenler bu yıl Eylül ayına yetişecek mi? İşte merak edilenler..

2024 öğretmen atama takviminin netleşmesine sayılı günler kaldı. Konuyla ilgili Mayıs ayı öncesinde bir açıklama yapılması bekleniyor. Öte yandan geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında atama takviminin tam iki ay kaydığı fark ediliyor. Atama takviminde yaşanan bu kaymadan kaynaklı olarak öğretmenlerin Eylül ayında göreve başlayıp başlayamayacağı da merak konusu oldu.

2024 öğretmen ataması ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk paylaşım geldi. Bu yıl için “bir miktar öğretmen alımı yapacağız” diyerek eğitim camiası tarafından büyük tepki çeken Erdoğan'ın sözleri büyük etki uyandırdı. Yaklaşık 9 aydır atama takviminin belli olmasını bekleyen adayların bekleyişleri bu açıklamanın ardından büyük merak uyandırdı.

2024 Öğretmen Atama Takvimi Ne Zaman Belli Olacak?

Gözler artık yeni kabine toplantısına çevrildi. Öğretmen atamaları ile ilgili branş ve kontenjan dağılımının açıklanacağı yeni kabine toplantısı ne zaman yapılacak? henüz belli değil. Hazine ve Maliye Bakanlığından paylaşılacak kadro sayısı doğrultusunda Milli Eğitim Bakanı atama takvimini belirleyecek. Sürecin önümüzdeki günlerde daha net hale gelmesi bekleniyor.

Kaynak:Haber Merkezi