AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı!

AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı!

AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı! Açıköğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınavları, 16-17 Mart 2024 tarihlerinde üç oturum halinde gerçekleştirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen takvime göre, sınav sonuçları 17 Nisan 2024 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler, sonuçlarını MEB'in resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulayabilecekler.

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınavları, 16-17 Mart 2024 tarihlerinde, üç oturumda gerçekleştirildi. Bu sınavlar; açık öğretim lisesi, açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri tarafından katılım gösterdi. İlk oturum 16 Mart Cumartesi günü saat 10.00'da, ikinci oturum aynı gün saat 14.00'da ve üçüncü oturum 17 Mart Pazar günü saat 10.00'da başladı.

AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı!

Sınav sonuçları, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen takvime göre, 17 Nisan günü açıklanacak. Sonuçlar, MEB'in https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden, öğrencilerin T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulanabilecek.

aol-sinav-sonuclari-sorgulama-ekrani.jpg

Sınav değerlendirmesi, 100 tam puan üzerinden yapılacak olup, doğru cevap sayısının soru sayısına bölünmesi ve sonucun 100 ile çarpılması formülü ile puan hesaplanacak. Yanlış cevaplar hesaplamada dikkate alınmayacak ve puanlar en yakın tam sayıya matematiksel olarak yuvarlanacak.

AÖL SINAV SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Kaynak:Haber Merkezi