Ankara Öğretmenlerin İl İçi İhtiyaç Listesi Yayımladı

Ankara Öğretmenlerin İl İçi İhtiyaç Listesi Yayımladı

Ankara Öğretmenlerin İl İçi İhtiyaç Listesi Yayımladı

2024 yılı öğretmenler için il içi yer değiştirme başvuruları bugün başladı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri il içi ihtyaç listelerini web sitelerinde yayınlamaya başladı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü tarafından yayınlanan 2024 yılı il içi ihtiyaç listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:

Bakanlığımız resmi eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2024 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine ait öğretmenlerimizin başvuruları 13-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacaktır.

Öğretmenlerimiz, ilimiz dahilinde bulunan tüm okul/kurumları (zorunlu hizmet ve atama şekli bakımından ayrıcalıklı olan kurumlar dikkate alınarak) tercih haklarını kullanabileceklerdir.

Münhal listesi 13/05/2026 tarihi itibariyle MEBBİS modülünden alınmış olup, belirtilen tarih itibariyle öğretmen ihtiyacı bulunan ilimiz okullarını göstermektedir ve BİLGİ AMAÇLIDIR. Öğretmenlerimiz bu okulları tercih edebilecekleri gibi ihtiyaç bulunmayan okul/kurumlar için de tercih haklarını kullanabileceklerdir.

Takvim süreci içerisinde, listede belirtilen okullardaki ihtiyaçlara yargı kararı, soruşturma, atama iptal, Bakanlık ataması vb. nedenlerle atama yapılması durumunda o eğitim kurumuna atama yapılmayacaktır. Proje kapsamında olan okullar listeden çıkartılmıştır.