Öğrenciler dikkat! Bursluluk sınavına geç kalan öğrenciler sınava alınmayacak

Öğrenciler dikkat! Bursluluk sınavına geç kalan öğrenciler sınava alınmayacak

Bu yıl önceki yıllarda olduğu gibi yaz tatilinde değil eğitim öğretim yılı içerisinde bursluluk sınavı düzenlenecektir. 21 Nisan Cum Pazar günü saat 10.00'da başlayacak olan bursluluk sınavı için öğrencilere peş peşe uyarılar hafta boyu yapıldı. Peki sınava öğrenciler en geç saat kaçta gelirlerse sınav salonlarına alınacaklar? Detaylar haberimizde…

İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı İokbs bu yıl 21 Nisan Pazar günü düzenlenecektir. Düzenlenecek olan sınav saat onda başlayacaktır. saat 09.30'dan itibaren öğrenciler sınav salonlarına alınmaya başlanacaktır. Kimlik kontrolünün ardından Salonu alınan öğrenciler için sınav başlangıç hazırlıkları sınav salonlarında görevli olan öğretmenler tarafından yapılacaktır.

Saat 10.00'da başlayacak olan sınavda ortaokul öğrencilerine 80 soru, lise öğrencilerine 100 soru sorulacaktır. Ortaokul öğrencilerinin sınav süresi 100 dakika iken lise öğrencilerine sınav süresi 120 dakikadır.

Sınava girişler sınav başladıktan 15 dakika sonra kapatılacaktır. yani saat 10.15'ten sonra sınav salonuna öğrenci alınmayacaktır. Sınav binasının kapısı emniyet güçleri tarafından öğrenci girişlerine kapatılacaktır.

Öğrencilerin olabildiğince sabah erken saatlerde sınav merkezlerinin bahçesinde olmaları büyük önem taşımaktadır.

21 Nisan pazar günü buluşacak olan araç trafiği sebebiyle ulaşımda aksamaların yaşanacağı da düşünülürse öğrencilerin gerekli tedbirleri almaları sınavın sağlıklı geçmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Meb Pesonel/ HABER

Kaynak:Haber Merkezi