Yusuf Tekin'den Atama Bekleyen Öğretmenler İçin Beklenen Açıklama Geldi

Yusuf Tekin'den Atama Bekleyen Öğretmenler İçin Beklenen Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldığı bir televizyon kanalında gündemi değerlendirirken öğretmene atamaları ile ilgili sorulan sorulara da cevap verdi. Peki söz konusu öğretmen atamaları ne zaman gerçekleşecek? Kaç bin öğretmen alımı yapılacak?

Mezun olmuş ve atamayı bekleyen öğretmen adaylarının en çok duymak istedikleri haberlerden bir tanesi öğretmen atamalarının 2024 yılında hangi tarihte gerçekleştirileceği ve kaç bin öğretmen alımı yapılacağıdır.

Bir Televizyon kanalına katılarak gündemi değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atamaları ile ilgili hangi açıklamalarda bulundu?

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin; "Biz ihtiyaçlarımızı tamamladık. Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızla rakamı belirleyeceğiz. Biz rakamda uzlaştık zaten. Önümüzdeki hafta eğer Kabine Toplantısı olursa o gün açıklanmış olacak." dedi.

Atama bekleyen öğretmenlerin merakla beklediği 2024 yılında atanacak olan öğretmenlere ait sayılar en yakın zamanda düzenlenecek olan kabine toplantısının ardından kamuoyu ile paylaşılacak.

Meb Personel / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi