Yeni müfredatı anlatacak öğretmenler aranıyor

Yeni müfredatı anlatacak öğretmenler aranıyor

Türkiye yüzyılı Maarif modeli olarak adlandırılan yeni müfredat için bakanlık süreci hızlandırmak için işe girişti. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitici eğitmeni olarak yetiştirilen öğretmenler, şimdi de öğretmenleri yetiştirecek olan öğretmenlere hizmet içi eğitim kapsamında kurs verecekler. Peki söz konusu kurslar ne zaman başlayacak? Hangi öğretmenler başvuruda bulunabilecekler?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredatla ilgili kamuoyuna ilk bilgilendirmeleri yaptı. Söz konusu yeni müfredat https://gorusoneri.meb.gov.tr/ adresinden yayınlandı.

Vatandaşlar e-devlet şifreleri ile yeni müfredat ile ilgili görüşlerini iletebileceklerdir. Ancak söz konusu yeni müfredatın öğretmenlere anlatılması en büyük meselelerden biridir.

Yeni müfredatla ilgili öğretmenlere eğitim verecek olan öğretmenler belirlenecektir.

Belirlenecek olan öğretmenler fen bilimleri, sosyal bilgiler, matematik ve Türkçe alanlarından olması gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredatta en büyük yükü bu 4 ders üzerine dağıtmıştır.

İstemeleri halinde fen bilimleri, matematik, sosyal bilgiler ve Türkçe öğretmenleri; öğretmen eğiticisi olarak yeni müfredatın anlatımı sürecinde düzenlenecek olan hizmet içi eğitimlerde görev alacaklardır.

Türkiye yüzyılın Maarif modelini tüm öğretmenlerimize mahalli hizmet içi eğitim faaliyetleri ile bu öğretmenlerimiz anlatacaklardır.

Meb Personel / ÖZEL HABER