Yeni Müfredat O Öğretmenlere Ek Gelir Sağlayacak

Yeni Müfredat O Öğretmenlere Ek Gelir Sağlayacak

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ismi ile kamuoyuna tanıtılan yeni müfredat için Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalara başladı. İlk olarak öğretmenlerin eğitilmesinin önemi üzerinde duran bakanlık öğretmenlere konuyla ilgili eğitimler vermeyi planlamaktadır. Peki yeni müfredat kapsamında hangi öğretmenlere ek gelir sağlanacak? Detaylar haberimizde...

Yeni müfredat kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri eğitim verilmesi için süreci resmen başlattı. Daha önce eğitici eğitmeni olarak görevlendirdiği öğretmenler vasıtasıyla il ve ilçelerde bulunan öğretmenlere eğitici öğretmen eğitimi verilecektir.

Söz konusu öğretmenler fen bilimleri matematik Türkçe ve sosyal bilgiler alanlarından seçilecektir.
Öğretmenlere verilecek olan eğitimlerle ilgili olarak okullardan talep toplayan bakanlık istekli olan ilgili branş öğretmenlerine eğitim verdikten sonra söz konusu öğretmenler bulundukları eğitim çevrelerinde bulunan öğretmenlere yeni müfredatı tanıtacaklardır.

Tanıtılacak olan yeni müfredat kapsamında hizmet içi eğitimler verecek olan öğretmenler ek ders karşılığında görevlendirileceklerdir.

Okullarındaki ek ders ücretlerinden bağımsız olarak Ayrıca ücretlendirilecek olan öğretmenler yüksek miktarda bir ek ders ücreti alacaklardır.

Meb Personel/ ÖZEL HABER