Öğretmenlere Altı Günlük Ek Ders Kesintisi Yapılacak

Öğretmenlere Altı Günlük Ek Ders Kesintisi Yapılacak

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra ilan edilen 1 Nisan seçim tatili ve bayram tatili sebebiyle öğretmenlerin ek derslerinden belirlenen esaslar dahilinde kesintiler yapılacaktır. Söz konusu kesinlikle hangi ders görevlerinden yapılacak?

1 Nisan 2024 tarihinde nöbet ve ders dışı etkinlik hariç yönetici ve öğretmenler üzerinde bulunan aylık ve ek ders karşılığı görevlerini yapmış sayılacaklar.

Bayram tatiline denk gelen 8-9 Nisan 2024 tarihlerinde öğretmenlerle ilgili herhangi bir mesleki programı belirlenmediğinden dolayı öğretmenlere seminer kapsamında önceki ara tatil dönemlerinde ödenen günlük 3 saatlik ek ders ücreti ödenmeyecektir.

Bayram tatili sebebiyle kurumlarda asgari düzeyde personel bulundurulması zorunlu tutulmuştu. Bu kapsamda 8-9 Nisan tarihlerinde yöneticiler bugünlere ait ek ders ücretlerini tam alacaklardır.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 23 Nisan 2024 tarihinde ilan edilen resmi tatil sebebiyle öğretmenler nöbet ve ders dışı etkinlik hariç yönetici ve öğretmenler üzerlerinde bulunan aylık ve ek ders karşılığı görevlerini yapmış sayılarak ek ders ücretinden yararlanacaktır.

Söz konusu yukarıda belirtilen tatil günlerinde ücretli öğretmenlere ücret ödenmeyecektir.

Meb Personelleri / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi