Öğretmenler İçin Ek Gelir Kapısı Sadece O Öğretmenler Yararlanacak

Öğretmenler İçin Ek Gelir Kapısı Sadece O Öğretmenler Yararlanacak

Günümüzde en çok kullanılan teknolojilerden biri haline gelen yapay zeka ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin de eğitilmesini istemektedir. Bu amaçla öğretmenleri eğitecek olan öğretmenler belirlendi. Peki bu öğretmenler kimlerdir? Nerede eğitim alacaklar? Eğitimler nerede başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 16-20 Nisan tarihleri arasında Ankara'da merkezi kurs düzenlenecektir. Söz konusu kursun konusu yapay zeka üzerine düzenlenecektir. Yapay Zekâ Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu 120 kişinin katılımıyla uygulamalı şekilde gerçekleştirilecektir.

yapay-zeka-egitimi-kursu-verilecek.jpgÖğretmen Bilişim Ağı ( Ö B A ) üzerinden uygulanan yapay zekâ konulu eğitimleri bitiren Fatih Projesi eğitmeni olan öğretmenler arasından 120 kişi katılımcı olarak belirlenmiştir. Bu öğretmenler genel olarak bilişim teknolojileri alan öğretmenleridir.

Bu kursu tamamlayan öğretmenler eğitim bölgelerinde açılacak olan hizmet içi eğitimlerde görev alacaklardır. Bu görev sadece bu eğitimi alacak olan öğretmenlere verilecektir.

Söz konusu kursu tamamlayan öğretmenler mahalli düzeyde açacakları kurslarda ek ders ücreti karşılığı görev yapacaklardır.

Kaynak:Haber Merkezi