Öğretmen atamalarında heyecanlandıran açıklama

Öğretmen atamalarında heyecanlandıran açıklama

Öğretmen atamalarında son durak kabine toplantısı idi. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında tüm gözler atama takviminin açıklanması için Cumhurbaşkanına çevrildi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan atama adetleri hakkında neler dedi? Atama takvimi ne zaman yapılacak?

2024 KPSS sınav tarihleri bu kadar yaklaşmışken 2023 atamalarının halen yapılmaması kamuoyundaki merak ve tepkiyi arttırıyor. Konuya ilişkin her gün onlarca haber yayımlanırken konunun sonuç merci kabine toplantısına gözler çevrildi. Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan er ya da geç atamaların yapılacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında;

Atama sürecinin daha fazla uzamayacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Öğretmen atamaları fazla uzamayacak. Yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz. Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor." İfadeleri ile toplantı sonrası basın açıklamasında bulundu.

  • 2023 atamaları ne zaman yapılacak?
  • 2023-2024 yılı atamalarının birleştirilme ihtimali var mı?
  • 2024 yılı KPSS sınavlarına bu kadar az süre kalmışken bu durum atama adetlerini etkiler mi?

Atama bekleyen binlerce öğretmenin aklındaki sorular her geçen gün gündeme taşınmaya devam ediyor. Atama takviminin yayınlanması merakla bekleniyor.

Kaynak:Haber Merkezi