Öğretmen atamalarına bir şart daha geldi

Öğretmen atamalarına bir şart daha geldi

Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapacak olan öğretmen ihtiyacı Maliye Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan anlaşma gereği belirlenmiştir. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kabine toplantısının ardından öğretmen atama sayıları kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren öğretmen olarak atanacaklarda KPSS puanını dışında bir şart daha aranacak. İşte detayları haberimizde...

Önümüzdeki kabine toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanlığının bünyesinde sözleşmeli olarak görev yapacak olan öğretmenlere ait kadroların ve sayıların kamuoyu ile paylaşılacağı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından duyurulmuştu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin söz konusu sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili Bundan böyle artık eğitim fakültesi mezunu olmanın atanmak için tek geçerli Kriter olmadığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Milli Eğitim bünyesinde kurulacak olan milli eğitim Akademisi'nden mezun olan adayların KPSS puanı ile atanabileceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev yapabilmek için öncelikli olarak eğitim fakültesinden mezun olmanız gerekmektedir. Ardından kam Personeli Seçme sınavından alacağınız puan sıralamasına göre atamanız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilir.

Artık eğitim fakültesinden mezun olan adayların ayrıca bir de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulacak olan Milli Eğitim Akademisi'nden mezun olmaları gerekmektedir.

Yani Milli Eğitim akademisinden mezun olmayan adaylar kam Personeli Seçme sınavına girseler bile atamaları gerçekleştirilmeyecek.

Tüm bunların yanında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Milli Eğitim akademisinde öğretmen adaylarına 550 saatlik bir eğitim verileceğini belirtti.

Meb Personel / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi