Öğretmen atamaları 2024, kadro ve branş dağılımı belirlendi mi?

Öğretmen atamaları 2024, kadro ve branş dağılımı belirlendi mi?

2024 yılı öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağına dair tarih araştırmaları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) henüz bir atama duyurusu yapmaması, öğretmen adaylarının atanacak kişi sayısı ve branş dağılımı hakkında merakını sürdürmesine neden oluyor. Öğretmen atamaları için kadro ve branş dağılımının belirlenip belirlenmediği ise henüz netlik kazanmamıştır.

2024 öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağına dair araştırmalar devam etmektedir. Öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) atama ile ilgili duyurusunu ve bu yıl atanacak kişi sayısını merak etmektedir. Ayrıca, kadro ve branş dağılımının belirlenip belirlenmediği konusu da öğretmen adaylarının gündeminde yer almaktadır.

Öğretmen ataması son durum, öğretmen kadro ve branş dağılımı nasıl şekillenecek?

2024 yılında yapılacak öğretmen atamaları ile ilgili süreç devam etmektedir ve kesin tarihler henüz netleşmemiştir. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konu hakkında açıklamalarda bulunmuş, ancak atama sayısı ve tarihine dair kesin bilgiler verilmemiştir.

ogretmen-atamalari-2024-kadro-ve-brans-dagilimi-belirlendi-mi.jpg

Atama takvimi ve branş dağılımı, ilerleyen Kabine toplantılarından sonra açıklanacak. Geçen yıl yapılan atamalarda 45 bin öğretmen kontenjanı dağıtılmış, en çok kontenjan sınıf öğretmenliği, rehberlik ve okul öncesi öğretmenliği alanlarına verilmişti.

Atamalar, 2023 KPSS puanlarına göre yapılacak ve kadro sayısı, ilgili bakanlıkların vereceği bilgilere göre şekillendirilecek.

Kaynak:Haber Merkezi