Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Lise Öğrencilerinin Taleplerine Olumsuz Yanıt

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Lise Öğrencilerinin Taleplerine Olumsuz Yanıt

Son dönemde sosyal medya üzerinden birleşerek taleplerini Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e ulaştıran lise öğrencilerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den olumsuz cevaplar geldi. Peki o talepler nelerdir? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde öğrencilerin okula devam konusunda sergilemiş oldukları olumsuz tutum ve davranışlar sebebiyle bir dizi tedbirler almak zorunda kaldı. Özellikle lise öğrencilerinin okula devam etmemeleri, yüksek miktarda seyreden devamsızlık süreleri ve açık liseye geçiş talepleri muazzam bir artış göstermiştir.

Öğrencilerin eğitimlerine yaygın eğitim kurumlarında devam etmelerinin yaş itibariyle okul çağında olan öğrenciler için büyük risklerinin bulunduğunun farkında olan bakanlık konu ile ilgili sert tedbirler almıştır. Öğrencilerin devamsızlık af talepleri Milli Eğitim Bakanlığı'nca yine reddedilmiştir. Ayrıca bakanlık yönetmeliği daha da sıkılaştırılacağına dair sinyaller vermektedir.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin konu ile ilgili olarak öğrencilerin açık liseye geçiş taleplerinin olumlu karşılanmadığını ifade etmiştir.

Ayrıca yönetmelik değişikliğinde okula devamlılığı önemsediklerini ifade etmiştir.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi