En Kolay Atanan Öğretmenlik Branşı, Mezunlarının Tamamı Atanıyor

En Kolay Atanan Öğretmenlik Branşı, Mezunlarının Tamamı Atanıyor

Milli Eğitim Bakanlığında münhalde bulunan sözleşmeli kadrolara öğretmen olarak atanmayı bekleyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de hangi branş öğretmenine en çok ihtiyaç duyulduğudur. O branş çok düşük puanlarla atanabilmektedir. Peki bu kadar ihtiyaç duyulan bu branş hangisidir? Detaylar haberimizde...

Devlete bağlı okullardaki ücretli öğretmen görevlendirmelerinin de ihtiyaç duyulan branşlardan hangisine yapıldığına dikkat ettiğimiz zaman o branşın özel eğitim olduğunu göreceksiniz. Verilen mezun sayısına göre atama oranları dikkate alındığında neredeyse bütün mezunlarının da atanabildiğini görebilirsiniz.

Özel Eğitim Branşı Öğretmenleri yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde değil aynı zamanda özel rehabilitasyon eğitim kurumlarında da görevlendirilmektedirler. Birçok devlet okulunda özel eğitim öğretmenliği kadrosunun boş olduğunu ve yerlerine ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirildiğini göreceksiniz.

Birçok zihinsel engelli öğrencinin farklı kollarına hizmet vermesi sebebiyle özel eğitim öğretmenleri okul öncesinden liseye kadar bütün kademelerdeki kurumlara atanabilmektedirler. Otizmden, ağır zihinsel engele kadar bütün engel türlerinde atanabilecek yegane branş da özel eğitim öğretmenliğidir.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi