Daha Önce 30 Ekim'de Uygulanmıştı, 24 Nisan'da Okullar Tatil Mi?

Daha Önce 30 Ekim'de Uygulanmıştı, 24 Nisan'da Okullar Tatil Mi?

Daha önce 29 Ekim törenlerinde yapılan kutlamalar sebebiyle 30 Ekim tarihinde okullar tatil edilmişti. Peki aynı uygulama 23 Nisan ertesinde 24 Nisan tarihinde de uygulanacak mı?

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları sebebiyle bütün ülkede düzenlenen kapsamlı törenler ve kutlama etkinlikleri sebebiyle 30 Ekim tarihinde okullar bir gün süreyle tatil edilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Ekim tarihinde tatil edilen okullar Bu sefer de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle düzenlenen törenlerin ertesi günü olan 24 Nisan tarihinde de tatil edilecek mi?

23 Nisan Salı günü tüm yurtta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlanacak. Okulların aylar öncesinden provalarına başladıkları kutlama törenleri büyük bir heyecan ve coşkuyla geçecektir.

İşte bu büyük organizasyon sebebiyle 30 Ekim tarihinde tatil edilen okulların 24 Nisan tarihinde de takip edilip edilmeyeceği büyük bir merak konusudur.

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen tek tatil 23 Nisan Salı günü tüm Kamu Kurum ve kuruluşlarının bir gün süreyle resmi tatil yapacağı durumudur.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi