Bursluluk sınavı görevine gelmeyen öğretmenlere ceza verilecek

Bursluluk sınavı görevine gelmeyen öğretmenlere ceza verilecek

21 Nisan pazar günü Türkiye genelinde düzenlenmiş olan bursluluk sınavı saat 12.00 itibarıyla tüm sınıflar seviyesinde sona erdi. Peki sınav görevlisi olarak görevlendirilmiş olmasına rağmen sınav görevine gelmeyen öğretmenlere hangi yaptırımlar uygulanır?

2024 yılı bursluluk sınavı 21 Nisan pazar günü yüz binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Sınav görevleri ise MEBBİS modülü üzerinden görev almak isteyen öğretmenler arasından puan usulüne göre dağıtıldı.
Sınav görevi verilen öğretmenler görevi onaylamalarının ardından resmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirtilen şartları da kabul etmiş durumda oluyorlar.
Sınav görevinin en önemli kuralı ise göreve zamanında gelmektir.

Sınavdan bir saat önce görevli olan öğretmenler görevlendirildikleri sınav merkezi binasına gelmek zorundadırlar. Göreve gelmeyen öğretmenler ile ilgili sınav sorumluları tarafından tutanak tutulur.

Bina sınav sorumluları ise söz konusu sınavın düzenleneceği okulun müdür ve müdür yardımcılarıdır. Tutulan tutanaklar neticesinde ismi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirilen görev ihmali yapan öğretmenlerin bir yıl boyunca sınav görevi almalarının önüne geçilir.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi