Bakanlık Tarafından Sadece o Öğretmenlere 1 Ay İçerisinde Tamamlamaları Gereken Zorlu Bir Görev Verildi

Bakanlık Tarafından Sadece o Öğretmenlere 1 Ay İçerisinde Tamamlamaları Gereken Zorlu Bir Görev Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Okullardaki öğrencilerin obezite sorunlarını tespit etmek amacıyla belirli bir yol haritası hazırlamıştır. Ancak bu yol haritasının uygulanabilmesi adına öğrencilerin belirli bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen yazıda da belirtildiği üzere öğretmenlere konu ile ilgili bazı görevler verilmiştir. Bir ay içinde yerine getirilmesi gereken bu görevler hangi öğretmenlere verilmiştir? Söz konusu görevler nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi yazı okullara gönderilmiştir. Önce illere ardından ilçelere ardından da okul müdürlüklerine gönderilen yazı 1 ay içerisinde beden eğitimi öğretmenlerinin okuldaki öğrencilerle ilgili fiziksel uygunluk karnesi doldurması konulu bir görevin yerine getirilmesini zorunlu kılmaktadır.


Okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenleri 15 Nisan 15 Mayıs tarihleri arasında okuldaki bütün öğrencilerin belirli hareketleri yerine getirebilme durumlarını ve vücut ağırlığı boy kilo gibi özelliklerini ölçeceklerdir. Okul yöneticileri sürecin sağlıklı işlemesi adına yapılan faaliyeti denetleyecekleridir.

Söz konusu ölçümler e-okul modülünde bulunan fiziksel uygunluk karnesi bölümüne girilecektir.
Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazı aşağıdadır.

beden-egitimi-ogretmenleri-gorev.jpg

Meb Personel / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi