Ataması En Kolay Öğretmenlik Branşı Onlar Hem de Herkesten Fazla Ek Ders Alıyorlar

Ataması En Kolay Öğretmenlik Branşı Onlar Hem de Herkesten Fazla Ek Ders Alıyorlar

Öğretmen atama sayılarının ilan edileceği günlerin içerisindeyim. Öyle bir branş var ki hem kolay atanıyor, hem tayinlerde sorun yaşamıyor, üstüne bir de %25 fazla ek ders alıyor. Peki o branş hangi branştır. Detaylar haberimizde...

Her yıl düzenli olarak yapılmakta olan sözleşmeli öğretmen atamaları için bu yıl öğretmen atama sayıları önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

Peki atama bekleyen öğretmenlerin içerisinde en kolay atanan branş hangisidir?
Hiç şüphesiz bu branş özel eğitim öğretmenleridir. Özel eğitim sınıflarında ve özel eğitim uygulama okullarında görev yapan özel eğitim öğretmenleri anasınıfından Liseye kadar geniş bir yelpazede bulunan öğrencilere ders vermektedirler.

Bu öğretmenlerimiz zihinsel engelli öğrencilerimize ders okutmaktadır. Söz konusu görevi kendilerinden başka yapabilecek olan bir branş da yoktur. Özel eğitim öğretmenleri girmiş oldukları her bir ders saati için%25 artırımlı ücret alırlar. Diyelim ki o ay 100 saat derse girdiler, ek ders ücretleri 125 saat olarak hesaplanır.

Ayrıca birçok okulda Özel Eğitim Öğretmeni olmadığı için söz konusu göre ders ücreti karşılığında görev yapan öğretmenler tarafından yerine getirilmektedir. Bu durum da kendilerine İliç ve il dışı tayinlerde rahatlık sağlamaktadır.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi