Ücretli öğretmene kadro mesaisi! Yakında müjde gelir mi?

Ücretli öğretmene kadro mesaisi! Yakında müjde gelir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim veren okullarda kadrolu öğretmenlerle birlikte düşük ücretlerle öğretmenlik yapan ücretli öğretmenlerin durumu ne oldu? Milli Eğitim Bakanı konu hakkında ne düşünüyor? Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun gündemde olduğu bir dönemde ücretli öğretmenlere kadro verilir mi? İşte tüm merak edilenler

2024 öğretmen atamaları ile ilgili takvimin paylaşılmasının beklendiği bir dönemde ücretli öğretmenlerin durumu yeniden gündeme getirildi. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yapılan değişiklik ile ücretli öğretmenlerin hakları kanun içinde genişletilerek şartları karşılayanlara kadro verilir mi? sorusu yeniden gündem oldu.

Konu ile ilgili Bakan Tekin katıldığı bir canlı yayın programında düşüncelerini tek tek paylaştı. Atama sürecinin gündemde olduğu bir dönemde ücretli öğretmenlere kadro verilir mi? sorusuna Bakan Tekin ne yanıt verdi?

Ücretli Öğretmene Kadro Gelecek mi?

Ücretli öğretmenlere kadro konusu her dönem tartışmaya açık sorunlar arasında yer alıyor. Daha önceden uygulanan 5 yıllık hizmeti bulunan ücretli öğretmenin belirlenen puanı karşılığında kadroya alınması uygulaması yeniden getirilir mi? merak edilirken konuyla ilgili en net açıklamayı yine Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin verdi.

Bakan Tekin katıldığı canlı yayın programında moderatör tarafından yönlendirilen “ücretli öğretmenlere kadro verilir mi?” sorusuna yönelik şu yanıtı verdi:

“Ücretli öğretmenlere kadro verilmesi ile ilgili bir çalışmamız yok!”

Kaynak:Haber Merkezi