Öğretmene hafta sonu sınav görevi! Sınav gözetmeni, salon başkanı ve bina sorumlusu için...

Öğretmene hafta sonu sınav görevi! Sınav gözetmeni, salon başkanı ve bina sorumlusu için...

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy yazılı açıklama ile 81 ilde aynı anda başlatılacak E-KPSS sınavı ile ilgili açıklamayı yaptı. Bu hafta sonu gerçekleşecek sınavda görev almak isteyen öğretmenler için başvuru ekranı açıldı. İşte detaylar

Öğrencilerin uzun süredir beklediği E-KPSS sınavı 28 Nisan Pazar günü gerçekleşecek. Hafta sonu gerçekleşecek sınava 115.146 aday katılacak. Sınavlarda 68 bini aşkın eğitim görevlisi yer alacak. E-KPSS sınavının düzenlenebilmesi için 1.284 farklı bina ve 25.053 sınav salonu kullanıma hazır hale getirildi.

28 Nisan Pazar günü E-KPSS sınavına katılacak adayların sınavda huzurunu ve güvenliğini sağlayabilmek için öğretmen görevlendirmesi yapılacak. E-KPSS sınavında sınav gözetmeni, salon başkanı veya yedek gözetmen olarak görev almak isteyenler ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden işlem yapabilecek.

E-KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Mart ayında duyurusu gerçekleştirilen E-KPSS sınavı 3 oturumdan oluşuyor. 28 Nisan Pazar günü saat 10.15'te yapılacak sınavın sonuçları 23 Mayıs'ta ilan edilecek. Sınav sonucunda alınan puanlar 4 yıl boyunca geçerliliğini koruyacak.

E-KPSS Sınav Görevlisi Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Gözetmen 1.025 TL

Yedek gözetmen 769 TL

Salon başkanı 1.057 TL

ÖNERİ LİNK: MEB GYS Görev Yeri Mazeret Hakkı: 4 yıl önceki uygulama hala geçerli mi?

Kaynak:Haber Merkezi