Milli Eğitim Bakanlığından Ailelere Eğitim ve Kitap

Milli Eğitim Bakanlığından Ailelere Eğitim ve Kitap

Özel Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi yazıda da belirtildiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı zihinsel engelli çocuğu bulunan ailelerin kullanması amacıyla bir kitap yayınladı. Peki bu kitaba nasıl erişilecek? Detaylar haberimizde..

Özel eğitim ve rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 53 kitap ve yaklaşık 500 videodan oluşan "Aile Eğitimi Kitap Seti’nin ilki olan "Zihin Yetersizliği Aile Eğitimi Kitap Seti" web sayfamız ve EBA platformunda yayımlanmıştır. Diğer yetersizlik türlerine ilişkin setlerin düzenli periyotlarla yayımlanması planlanmaktadır.

Söz konusu çalışma; 9 yetersizlik türü (zihin yetersizliği, öğrenme güçlüğü, otizm spektrum bozukluğu, işitme yetersizliği, görme yetersizliği, fiziksel yetersizlik, dil ve konuşma bozukluğu, duygu ve davranış bozukluğu, çoklu yetersizlikler) ve ailelerle ortak çalışma alanlarını konu alan toplam 10 setten oluşmaktadır.

Her bir kitap seti; 0-3 yaş, 4-6 yaş, birinci kademe/ilkokul, ikinci kademe/ortaokul, üçüncü kademe/ortaöğretim öğrencilerinin aileleri için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Aynı zamanda tüm grupları ilgilendiren konular, ortak set olan "Özel Eğitimde Ailelerle Çalışma Seti"nde toplanmıştır.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi