MEB 2024 Yaz Tatili kararı! Okullar hangi gün kapanacak?

MEB 2024 Yaz Tatili kararı! Okullar hangi gün kapanacak?

Yaz tatili 4 aya mı çıkarıldı? Okullarda eğitim süresi kısalıyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2024 yılı eğitim öğretim faaliyetlerinin sona ereceği tatil takvimi paylaşıldı. Bu yıl okullar hangi gün kapanacak? Karneler ne zaman dağıtılacak? İşte merak edilenler

Eğitim öğretim faaliyetlerinde alınan radikal kararların gündemde sıcaklığını koruduğu bir dönemde sadeleşen müfredatın okul süresine etkisi ne olur? araştırılırken okulların ne zaman kapanacağına yönelik o kritik açıklama geldi.

Yaz tatiline birkaç ay kala 2023-2024 eğitim öğretim yılı yaz tatilinin 4 aya çıkması ile ilgili gündeme düşen iddialar asılsız çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı paylaştığı resmi programa göre okulların ne zaman kapanacağını net olarak duyurmuş oldu.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Kapanacak?

Son olarak Nisan ayında gerçekleşen ara tatilin ardından başlayan eğitim öğretim faaliyetleri hız kesmeden sürüyor. Bu yıl öğrencilerin okullara veda edeceği eğitim ve öğretimin sona ereceği o gün yaklaşıyor. Bakanlık takvimine göre 2023-2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecek.

Aynı gün içinde öğrenciler karnelerini alacak ve yaz tatili başlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda yaz tatili 3 ay boyunca devam edecek. 2024-2025 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2024 Pazartesi günü başlayacak.

Kaynak:Haber Merkezi