İOKBS Sonuçları, Kazanan Öğrenciler Ne Kadar Burs Alacak

İOKBS Sonuçları, Kazanan Öğrenciler Ne Kadar Burs Alacak

21 Nisan tarihinde tüm ülke genelinde sınav merkezi olarak ilan edilmiş olan okullarda düzenlenen İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı için artık sonuç açıklama dönemine girilmiş durumdadır. Peki sonuçları açıklandı mı? Sonuçlara nereden ulaşılabilir? Detaylar haberimizde...

İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı 21 Nisan pazar günü tüm yurtta ortak olarak sınav merkezi olarak ilan edilen okullarda düzenlendi. Öğrenciler bursluluk sınavında büyük ter döktüler.

Ancak sınav sonuçları ile ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.
17 Mayıs tarihinde açıklanacağı söylenen sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden öğrenilebilecek.

17 Mayıs günü sınav sonuçları ile sizin tekrar karşınızda olacağız. Ancak sınavların kitapçıkları cevap anahtarları bakanlık tarafından açıklandı. Bakanlık Ayrıca sınavı kazanacak olan öğrencilere lise öğrenimlerinin sonuna kadar ayda 1500 lira burs bağlayacaktır.

Öğrenciler istemeleri halinde bu burs yerine yatılı okullarda parasız kalabileceklerdir. Söz konusu sınava ortaokul 5. sınıftan lise 11. sınıfa kadar bütün öğrencilerin girmeye hakkı vardır.

Meb Personel / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi