22 Nisan Pazartesi Tatil Mi? 23 Nisan Hafta Sonu Tatiliyle Birleşir Mi?

22 Nisan Pazartesi Tatil Mi? 23 Nisan Hafta Sonu Tatiliyle Birleşir Mi?

23 Nisan Salı günü tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlanacak olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için resmi tatil ilan edildi. Her ne kadar kutlama törenlerinde görevli olan öğretmenler ve öğrenciler o günü kutlamak görevi ile geçirecek olsalar da tüm yurtta resmi tatil ilan edildi. Peki 22 Nisan pazartesi tatil mi?

İnternette en çok aratılan konulara bakıldığında 22 Nisan Pazartesi gününün tatil olup olmadığı göze çarpmaktadır. Bu konuyla ilgili tek istisna 29 Ekim kutlamalarında görev alan öğretmenlere ve öğrencilere yönelik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Ekim tarihinin tatil edilmesi olayı ile gerçekleşmişti.

Peki 22 Nisan Pazartesi günü tatil mi? 22 Nisan pazartesi gününün tatil olup olmadığı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Mevcut durumda öğrenciler 22 Nisan Pazartesi günü okullarında eğitim öğrenim görmeye devam edeceklerdir.

Ancak 24 Nisan çarşamba günü için herhangi bir açıklama da yapılmamıştır. Geçen seneki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından sonra ilan edilen bir günlük eğitime öğretime ara verilmesi durumu bu yılda 24 Nisan tarihinde gerçekleşebilir mi?

Konu ile ilgili olarak yetkili mercilerden herhangi bir açıklama yapılmadı. Durumu bu şekilde devam etmesi halinde 24 Nisan çarşamba günü öğrenciler okullarında eğitim öğrenim görmeye devam edeceklerdir.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi