YKS sınavına kaç gün, kaç saat, kaç dakika kaldı? YKS sınav giriş belgesi

YKS sınavına kaç gün, kaç saat, kaç dakika kaldı? YKS sınav giriş belgesi

2024 YKS sınavına ne kadar süre kaldı? Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için geri sayım başladı. YKS sınavına kaç gün, kaç saat, kaç dakika kaldı? 2024 yılı YKS sınav giriş belgesi nasıl indirilir? İşte detaylar…

2024 YKS sınavı üç farklı oturumda gerçekleştirilecek. TYT, AYT ve YDT sınavları için öğrencilerin belirli bir süre boyunca sınav giriş yerlerinde hazır halde bulunması istenecek. Sınavda görevli eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek sınavın sonuçları ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden görüntülenebilecek.

2024 YKS sınavı 8 Haziran 2024 Cumartesi günü başlıyor. 8 ve 9 Haziran tarihlerinde iki güne yayılarak gerçekleştirilecek. Sınavın ilk kısmı TYT ile başlayacak. 8 Haziran Cumartesi günü TYT sınavı, 9 Haziran Pazar günü AYT ve YDT sınavı uygulanacak.

2024 YKS Sınavına Kaç Gün Kaldı?

1 ve 26 Şubat tarihleri arasında alınan sınav başvuru süreci tamamlandı. Adaylar 8 Haziran tarihinde ÖSYM'nin hazırlamış olduğu sınav merkezlerinde sınavına olabilecek. Sınav giriş belgesine erişmek isteyenler için şu anda sınav giriş yeri görüntüleme ekranı aktif değil.

ÖSYM tarafından yapılacak güncel duyuru sonrası ÖSYM aday işlemleri mobil uygulaması veya resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapılabilir.

2024 YKS sınavına 33 gün, 23 saat, 5 dakika 10 saniye kaldı.

YKS birinci oturum TYT sınavı: 8 Haziran Cumartesi günü saat 10.15'te uygulanacak. Sınav 165 dakika sürecek.