Typ Personeline Sürekli Kadro Geliyor

Typ Personeline Sürekli Kadro Geliyor

Toplum yararına programlar kapsamında İŞKUR bünyesinde kamu kurum ve kuruluşlarına çalışan personel 9 ay süreyle görev yapmaktadır. Tekrar aynı programa başvurmak isteyen personel 2 yıllık görev süresinin ardından bir daha İŞKUR üzerinden görevlendirmesi yapılmamaktadır. Konu ile ilgili yeni bir düzenleme yapılacak. Typ personeli sürekli olarak istihdam edilecek.

Konu ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı ve aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir çözüm geliştirdi.

Typ kapsamında görevlendirilen personelin 9 ay sonra işine son verilmesi uygulaması kaldırılacak. Buna göre İŞKUR bünyesinde typ kapsamında çalışan geçici personel sürekli olarak kurumlarda istihdam edilecek.

Geçici olarak işe alınan vatandaşların sürekli olarak istihdam edilmesi bu sayede sağlanmış olacak. Ayrıca kurumların 9 ay sonra işten çıkarılan personel sebebiyle belirli temel ihtiyaçları olan temizlik, bakım onarım gibi faaliyetleri de yerine getirilemiyordu.

Söz konusu uygulamanın faaliyete geçirilmesi durumunda kurumlardaki bu ihtiyaçlar da sürekli olarak giderilmiş olacak. Konu ile ilgili olarak Çalış ve Sosyal Hizmetle Bakanlığından kurumlara resmi yazılar gönderilecektir.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi