On Binlerce Talep Vardı Lise Öğrencilerine Devamsızlık Affı

On Binlerce Talep Vardı Lise Öğrencilerine Devamsızlık Affı

Milli Eğitim Bakanlığı'na son dönemde lise öğrencileri tarafından bildirilen on binlerce talebin içeriği devamsızlık affıydı. Konu ile ilgili taleplere Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den cevap geldi. Işte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı son dönemde öğrencilerin okula devam etmemesinden dolayı oluşan açık liseye geçiş işlemlerinden dolayı yeni düzenlemelere gitti.
Söz konusu düzenlemeler neticesinde açık liseye geçişler zorlandırıldı ortaöğretim kurumlarında devamsızlık işlemleri sıkı takibe alındı.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 36.5.a maddesi Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Maddesi gereği çok sayıda öğrenci şimdiden sınıfta kalmış sayılmakta.

Peki konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ne cevap verdi?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin konu ile ilgili olarak öğrencilerin açık liseye geçiş taleplerinin olumlu karşılanmadığını ifade etmiştir. Ayrıca yönetmelik değişikliğinde okula devamlılığı önemsediklerini ifade eden Bakan Tekin, öğrencilerin bu taleplerine olumsuz yanıt vermiştir.

Meb Personel / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi