Merkezi sınavlarda görevli öğretmenlere müjde! Ücretsiz oldu!

Merkezi sınavlarda görevli öğretmenlere müjde! Ücretsiz oldu!

Geçtiğimiz yıl bir benzeri hemen her ilde uygulanan ücretsiz ulaşım imkanı bu yıl 8-9 Haziran'da gerçekleşecek. YKS sınavında da geçerli olacak öğrencilerin ve yakınlarına faydalanabildiği ücretsiz servis imkanı, sınava girecek görevli öğretmenler için de sunulacak. İşte detaylar

Sınav günlerinde sınav merkezlerinin yakınında inşaat çalışmaları veya trafik yoğunluğu durduruluyor. Öğrencilerin sınava adapte olabilmeleri için önemli görülen bu uygulamanın yanı sıra sınav gününde öğrenciyi rahatlatıcı farklı avantajlar da sunuluyor. Özellikle büyük şehirlerde başlatılan bu uygulama zamanla 81 ilin hemen hepsine yayılmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyeleri de kendi içinde hazırlıklarını tamamlayarak ulaşımda destek fırsatı sunuyor. Sınava girecek olan öğrencilere ücretsiz olarak sunulan otobüs, metro, metrobüs, tramvay ya da marmaray hattı sınavda görevli olan eğitmen için de geçerli olacak.

Bu Yıl Sınav Görevlileri de Faydalanacak!

Sınav stresi altında olan öğrencinin ücretsiz toplu taşıma fırsatından faydalanabilmesi yalnızca YKS sınavı değil KPSS sınavı için de geçerli oluyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde başlatılan bu uygulama bu yıl YKS ve KPSS sınavına girecek öğrenci yakınları ve sınav görevlileri için geçerli olacak.

Büyük şehirlerde başlatılan bu uygulamanın bir benzeri de küçük ilçelerde halk otobüsleri ile sağlanıyor. Özellikle üniversite sınavına girecek öğrencilerin yakınları ve sınavda görevli öğretmenler için sınav saatinde halk otobüsleri ücretsiz olarak sınav yerine ulaşım fırsatı sunuyor.