LGS sınavı okul, sınıf, sıra no sorgula!

LGS sınavı okul, sınıf, sıra no sorgula!

LGS sınavı bu yıl 2 Haziran tarihinde uygulanacak. Sınavın başlamasına yaklaşık bir aylık bir süre kaldı. 8. sınıf öğrencileri için LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? LGS sınavı okul, sınıf, sıra numarası sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar

Liseye geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin her yıl girdiği merkezi sınav bu yıl 2 Haziran tarihinde uygulanacak. Sayısal ve sözel iki farklı oturumdan oluşacak sınav için adaylara 155 dakika süre verilecek. Uzmanların sınav sürecine dair öğrencileri motive edip tüyo verdiği bir dönemde hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Peki LGS sınavına girecek öğrenci sınava girmeden önce sınav giriş belgesine nasıl erişebilir?

8. sınıf öğrencileri bu yıl LGS sınavın için sözel alanda 75 dakika, Sayısal alanda 80 dakika sınava tabi tutulacak. Sınav öncesi öğrenciler üzerinde T.C numarası ve güncel resmi bulunan kimlik kartı ile birlikte sınav giriş belgesini yanında bulundurması gerekecek.

ÖSYM'nin paylaştığı güncel bilgiye göre LGS sınavı için giriş belgeleri 24 Mayıs tarihinde görüntülemeye açılacak. Bu tarihten itibaren elektronik ortamda çıktısı alınacak sınav giriş belgesi Okul Müdürlüğü'ne gidilerek mühürlenip onaylatılacak. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ile beraber 2 Haziran günü saat 09.30 itibarıyla sınava girilebilir.