KOSGEB Destek Projeleri Kapsamında Dev Bir Adım Daha Attı! Destek Almak İsteyenlere Müjde

KOSGEB Destek Projeleri Kapsamında Dev Bir Adım Daha Attı! Destek Almak İsteyenlere Müjde

KOSGEB kadın girişimcileri desteklemek için çeşitli programlar sunmaktadır. "İleri ve Geleneksel Girişimci Destekleri" çerçevesinde, kadınlara ek 5 bin lira destek sağlanmaktadır. Geçen yıl ve bu yıl ki katılım oranları ve güncel destek projeleriyle ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz..

İşletme geliştirme ve nitelikli personel istihdamı için destek programları da uygulanmaktadır. KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında, kadın girişimciler için işletme ve makine teçhizat kredilerinde üst limit 50 bin lira iken, bu miktar kadın girişimciler için 70 bin liraya yükseltilmektedir.

KOSGEB Destek Projeleri Kapsamında Dev Bir Adım Daha Attı! Destek Almak İsteyenlere Müjde

Geçen yıl KOSGEB'in yürüttüğü programlarla 8 bin 131 kadın girişimci işletme kurarken, bu yıl bu rakamın 8 bin 250'ye çıkarılması hedeflenmektedir. Kadın girişimcilerin desteklenmesi amacıyla, girişimcilik eğitimlerine katılım teşvik edilmekte ve katılımcılara katılım belgesi verilmektedir.

Her yıl KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri'nde "Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü" verilerek, kadın girişimcilere farkındalık oluşturulmaktadır.

Kadınların iş gücüne katılımlarının artırılması ve girişimcilik kültürünün geliştirilmesi için 81 ilde çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir. Bu faaliyetler aracılığıyla kadın girişimciliği tanıtılmakta ve teşvik edilmektedir.

KOSGEB'in hedefi, bu yıl kadın girişimcilerin destekler içindeki payını yüzde 26,5'e çıkarmak ve kadınların işletme kurma konusundaki bilinç düzeyini artırmaktır.

Sizde KOSGEB destek programına katılabilir ve kendinizin veya ailenizin geleceğine ışık olabilirsiniz..

Kaynak:Haber Merkezi