İkinci Ortak Sınav Tarihleri Yayınlandı

İkinci Ortak Sınav Tarihleri Yayınlandı

2023 2024 eğitim öğretim yılında 2 dönem 1 ortak sınavları geride bıraktık. Peki ikinci ortak sınavlar ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu sınavların yapılacağı tarihler ile ilgili duyuru yaptı. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı ikinci dönem ikinci ortak sınav tarihlerini yayınladı.
İkinci dönem Birinci ortak sınavları mart ayında tamamlandı. Altıncı sınıf matematik ve Türkçe, dokuzuncu sınıf matematik ve Türk dili ve edebiyatı derslerinin sınavları yarı açık uçlu yarı test olan sınav soruları öğrencilere sunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ikinci dönem ikinci ortak sınav tarihlerinde değişiklik yaptığını duyurdu. 8 sınıfların liselere giriş sınavı ve 12 sınıfların yüksek öğretim kurumları sınavı sebebiyle sınav tarihlerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değiştirildiği duyuldu.

2023-2024 eğitim öğretim yılı 2’inci dönem 2’nci ortak yazılı sınavlarının 27 Mayıs - 7 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştı.
Bu sebeple 8 ve 12’nci sınıflarda öğrenim gören öğrenciler için, 2023-2024 eğitim öğretim yılı 2’nci dönem 2’nci yazılı sınavları 20 Mayıs - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında uygulanacak.

Meb Personel / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi