Düşük faizli konut kredisi ne zaman çıkarılacak, 1.20 faizli ilk evim kredisinin başlayacağı tarih belli oldu mu? Şartlar neler?

Düşük faizli konut kredisi ne zaman çıkarılacak, 1.20 faizli ilk evim kredisinin başlayacağı tarih belli oldu mu? Şartlar neler?

Düşük faizli konut kredisi, ilk kez ev alacaklar için yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklanan 1.20 faizli konut kredisi kampanyası ile ilgili şartlar ve başvuru tarihleri ev sahibi olmak isteyenler tarafından merakla bekleniyor. Düşük faizli konut kredisi ne zaman verilmeye başlayacak? Düşük faizli konut kredisinin şartları neler olacak? Tüm ayrıntılar...

2024 yılında sunulacak olan 1.20 faizli "ilk evim" konut kredisi kampanyası, özellikle ilk kez ev sahibi olacak bireyler için büyük önem taşıyor.

İlk kez ev alacakların yakından takip ettiği düşük faizli konut kredisi yeniden gündemde

dusuk-faizli-konut-kredisi-ne-zaman-cikarilacak-1-20-faizli-ilk-evim-kredisinin-baslayacagi-tarih-belli-oldu-mu-sartlar-neler.webp

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamalarına göre, bu kredi kampanyasıyla ilgili detaylar ve başvuru şartları merakla beklenmektedir. Yılmaz, özellikle ilk konut alımlarında kredi erişimini kolaylaştıracaklarını belirtmiş, ikinci ve üçüncü ev alımlarında ise kredi imkanlarının sınırlı olacağını ifade etmiştir.

Konut arzı ve talebi üzerinde dengeli bir yönetim stratejisi benimseneceğini, bu sayede konut fiyatlarının kontrol altında tutulacağını vurgulamıştır. Kampanyanın başlangıç tarihi ve kesin şartları henüz netleşmemiş olup, ilgili çalışmaların tamamlanmasını takiben duyurulacaktır.

Kaynak:Haber Merkezi