Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Açıklandı

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılında 2 dönem Açık Öğretim Lisesi sınavları 16-17 Mart tarihleri arasında düzenlendi. Söz konusu sınava ait sonuçlar 17 Nisan tarihinde ilan edildi. Sınav sonuçlarını sorgulama ekranı ve daha fazlası haberimizde...

Açık Öğretim Lisesi belirli Kredi şartlarını sağlamak koşuluyla dışarıdan yaygın eğitim yoluyla mezun olunabilecek bir ortaöğretim kurumudur. Adaylar mezun olmaları halinde örgün eğitim veren liselerden mezun olan öğrencilerle aynı haklara sahip olacaklardır. İlköğretim mezunu olan vatandaşlara fırsat eşitliği anlamında sunulan eğitim hizmetinden gencinden yaşlısına kadar birçok vatandaş faydalanmaktadır.

2023 2024 eğitim öğretim yılının 2 döneminde düzenlenen Açık Öğretim Lisesi sınavları için sınav sonuçları açıklandı. 16-17 Mart tarihinde düzenlenen sınava örgün öğretim kurumlarında ortaöğretim kademesinde eğitimlerini tamamlayamamış olan vatandaşlar katıldı.

2023 2024 eğitim öğretim yılanın 2 döneminde düzenlenen Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarına ulaşmak için https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx linkine tıklayınız.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi