23 Nisan için İBB’den büyük festival! Tiyatrodan konserlere, 16 ülkeden çocuk halk danslarından eğlencelere

23 Nisan için İBB’den büyük festival! Tiyatrodan konserlere, 16 ülkeden çocuk halk danslarından eğlencelere

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi büyük bir festival düzenliyor. 16 farklı ülkeden ve Türkiye’nin dört bir yanından çocukların katılacağı festivallerde konserler, tiyatrolar ve çeşitli etkinliklerde yer alacak. Festival ne zaman gerçekleşecek? Nerede olacak?

18-24 tarihleri arasında İBB tarafından gerçekleştirilecek olan festival bu yıl 16 ülkeden çocuk katılımı ile bir ilk olacak. Çocuk halk oyunlarının oynanacağı ve sayısız eğlenceye yer verilecek olan festivaller şehrin 19 ayrı noktasında gerçekleştirilecek. İşte tüm detaylar...

19 ayrı noktada büyük festival

İBB tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan festivale Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Filistin, Gürcistan, Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya, Meksika, Kolombiya, Kosova, Litvanya, Polonya, Sırbistan, Slovakya ve Ukrayna’dan çocuk halk dansları toplulukları katılacak.

Bununla beraber Türkiye’den de Ağrı, Gaziantep, Hatay Samandağ, Sinop, Malatya ve Trabzon’dan halk dansları toplulukları da İstanbul’da ağırlanacak.

23-nisan-icin-ibbden-buyuk-festival-tiyatrodan-konserlere-16-ulkeden-cocuk-halk-danslarindan-eglencelere.jpg

Festival etkinlikleri arasında Üsküdar’da Ceza ve Zeynep Bastık konser verecek. Tiyatro oyunlarının, akrobasi, sirk ve illüzyon gösterilerinin de yer alacağı program şehrin 19 farklı konumunda gerçekleşecek.

Arnavutköy’de, İSKİ Terkos Kültür Evi ve Yaşam Parkı’nda, 23 Nisan’da, 12.00-18.00 saatleri arasında 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek. Dilek Kaya İmamoğlu öncülüğünde, İstanbul Vakfı çatısı altında yürütülen Büyüt Hayallerini de etkinlikler ve oyunların çadırıyla yer alacak. Puzzle, seksek, resim boyama gibi etkinlikler çadır alanında bulunacak.

Şehir Tiyatroları Geleneksel 38. Çocuk Şenliği, 21-23 Nisan 2024 tarihlerinde birbirinden renkli oyunları ve atölye çalışmalarını çocuklarla buluşturacak.

Atölyeler için https://forms.ibb.gov.tr/sehirtiyatrolari/cocuk-senligi-atolyeleri-basvuru/ adresinden kayıt formu doldurulacak.

Geleneksel 38. Çocuk Şenliği için ücretsiz oyun biletleri ve atölyelerin ücretsiz davetiyeleri ise gişelerden, sehirtiyatrolari.ibb.istanbul’dan, biletinial.com’dan ve Şehir Tiyatroları’nın mobil uygulamasından temin edilebilir.

Kaynak:Haber Merkezi