1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları hangi illerde başlatılacak? Bekçi alım tarihi belli oldu mu?

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları hangi illerde başlatılacak? Bekçi alım tarihi belli oldu mu?

2024 yılı için Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi tarafından yönetilmektedir. Bekçi alımı süreci ve başvuru tarihleri birçok vatandaş tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Her dönem olduğu gibi bu yıl da bekçi alımları olacak. Bekçi alımı ne zaman olacak? Bekçi alımları hangi illerde başlatılacak? Bekçi olmak için hangi şartlar aranıyor? Hemen bekçi olunur mu? Tüm ayrıntılar...

2024 yılında gerçekleştirilecek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi tarafından henüz bir ilan yayımlanmamıştır.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ne zaman başlayacak? Bekçi alımları hangi illerde başlatılacak?

Geçen yıl 1.200 bekçi alımı yapılmıştı. Bu yıl kaç bin bekçi alımı yapılacak merak konusu. Birçok bekçi olmak isteyen aday bu konuda araştırmalarını sürdürüyor. Henüz bekçi alımlarıyla ilgili net bir tarih verilmese de, yılın bu aylarında bekçi alımı duyurusu yapılması bekleniyor.

Yeni duyuruların da kısa sürede yapılması beklenmektedir. Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, en az lise mezunu, en az 167 cm boyunda ve belirli bir beden kitle indeksine sahip olmaları gerekmektedir.

Adaylar belirli bir süre il sınırları içinde ikamet etmiş, askerlik görevini tamamlamış, 18 ile 31 yaş aralığında, ve çeşitli suçlardan hükümlü olmamış olmalıdır.

Diğer şartlar arasında kötü şöhretli olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak ve memuriyete engel bir durumu olmamak gibi koşullar yer almaktadır.

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımaları ve güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasından olumlu sonuç almaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Merkezi