Sadece 4 Adımda Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Sadece 4 Adımda Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Konut kredisi çekmek isteyenler için yapılacak işlemleri 4 adım olarak bir araya getirdik. Ev sahibi olmak için konut kredisi hazırlığı yapacaklar olanlar bu habere dikkat!

Ev kiralarının ve fiyatlarının artması ev sahibi olmayanlar için son yıllarda ekonomik anlamda zorluğa uğratmaktadır. Bankalar konut kredisi çekmek isteyen müşterilere özel dönem dönem avantajlı kampanyalar sunmaktadır.

Ev sahibi olmak isteyenler artık 4 adımda bu hayalini gerçekleştirebilir.. İşte bu önemli 4 adımın maddeleri.

1. Başvuru Süreci

Bankaya başvurduktan sonra başvurunuzun hızlıca işleme alınması için gerekli evraklar arasında tapu fotokopisi, kimlik belgesi, güncel bir fatura ve maaş bordrosu bulunmaktadır.

2. Ekspertiz Değerlendirmesi

Krediniz onaylandıktan sonra 4 iş günü içerisinde evinizin ekspertiz değeri belirlenir. Bu değer, alabileceğiniz kredi tutarını belirleyecektir.

3. Ödeme Planı

Ödeme planı, bütçenize ve talep ettiğiniz ödeme sıklığına uygun olarak belirlenir. İmzalanması için evraklarınızla birlikte bankaya davet edilirsiniz.

4. İpotek ve Satış İşlemi

Satın alacağınız evin tapu işlemleri için banka tarafından size özel görevlendirilen personel ile birlikte Tapu Müdürlüğü'ne başvurulur. İpotek tesis süreci tamamlanır ve yeni evinize kavuşursunuz.

Kaynak:Haber Merkezi