Genel Müdürlük Personel Alım İlanı Yayınladı

Genel Müdürlük Personel Alım İlanı Yayınladı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanma sürecinden itibaren başvuran kişi sayısının oldukça fazla olduğu belirtildi.. İşte başvuru detayları..

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı bünyesine sözleşmeli bilişim personeli alacak.

Tam zamanlı olarak çalışacak olan 11 sözleşmeli bilişim personeli için sözlü ve uygulamalı sınavlar yapılacak.

Genel Müdürlük Personel Alım İlanı Yayınladı

Başvuru süresince adayların KPSSP3 puanının %70'i ile son beş yıl içinde alınmış olan İngilizce dil yeterlilik belgesinin %30'u toplam puanı oluşturacak şekilde sıralama yapılacak ve en yüksek puana sahip adaylardan başlanarak belirtilen pozisyonlar için 10 katı kadar aday sınava çağrılacak.

Başvuru şartları arasında genel niteliklerin yanı sıra adayların bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi alanlardan mezun olmaları veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki kurumlardan mezun olmaları gerekiyor.

Adayların ayrıca belirli bir mesleki tecrübeye ve bilgisayar programlama dillerinden en az ikisini bilme şartına da uygun olmaları gerekiyor. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak ve belirtilen tarihler arasında kabul edilecek, fiziki başvurular geçerli olmayacak.

Sınavlar, sözlü ve uygulamalı olarak 08.07.2024 – 12.07.2024 tarihleri arasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek.

Son başvuru tarihi 10 mayıs

Detaylar ve Başvuru Linki: www.tkgm.gov.tr

Kaynak:Haber Merkezi