18 Nisan son depremler! Tokat, Kahramanmaraş, Muğla...

18 Nisan son depremler! Tokat, Kahramanmaraş, Muğla...

Dün gece 01:00 sularında Tokat’ta meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanlığı, AFAD yetkilileri ve Tokat Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda herhangi bir hasar ve kaybın olmadığı açıklandı. Dün geceden itibaren devam eden depremler bölge halkında endişe oluşturuyor. 17 Nisan ile 18 Nisan tarihleri arasında meydana gelen son depremler neler? Hangi iller sallanıyor?

6 Şubat tarihinde gerçekleşen büyük felaketin ardından ülkemizde yaşanan depremler çok daha büyük paniklere ve tedirginliklere sebep oluyor. Dün gece sularında bir saat arayla iki depremin gerçekleştiği Tokat’ta bugün okullar tatil edildi. Çevre illerden de hissedilen deprem sonrası günlük deprem raporları sık takip edilmeye başlandı.

18-nisan-son-depremler-tokat-kahramanmaras-mugla.webp

18 Nisan 2024 deprem gerçekleşen iller

AFAD tarafından açıklanan bilgilere göre dün gece Tokat Sulusaray'da saat 01.06'da 4.7; saat 02.35'te 4.1 büyüklüğünde deprem meydana gelen deprem sonrasında bugün Kahramanmaraş’ta saat 08.45'te Göksun'da 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sabah saat 11:59 civarlarında Muğla Seydikemer’de 7.01 derinliğinde ve 2.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiği aktarıldı.

Öğlen saat 13:29’da Erzurum-Yakutiye'de 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7.06 olarak açıklandı.

Yine Tokat’ta öğlen saatlerinde 13:20 sularında 1.7 şiddetinde ve 5.48 derinliğinde sarsıntı yaşandığı bilgileri aktarıldı.

Son depremler ve detaylı bilgiler için AFAD resmi sayfası takip edilebilir.

Kaynak:Haber Merkezi