3 Mart 2023 Deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son depremler listesi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem felaketinin ardından bölgede artçı sarsıntılar sürüyor. Deprem olduğunu düşünenler, Kandilli ve AFAD tarafından paylaşılan son depremler listesini araştırmaya başladı. İşte 3 Mart 2023 Cuma AFAD ve Kandilli Rasathanesi son dakika depremler listesi…

3 Mart Son depremler listesi… Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde büyük bir yıkıma yol açan deprem felaketlerinden milyonlarca insan etkilenirken birçok bina kullanılamaz hale geldi. Deprem bölgesinde artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Deprem olduğunu düşünenler “Az önce deprem mi oldu, kaç büyüklüğünde?” sorularına yanıt ararken Kandilli ve AFAD son depremler listesini paylaştı. İşte 3 Mart 2023 Cuma son depremler listesi.

KAHRAMANMARAŞ’TA ARTÇILAR SÜRÜYOR

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde saat 07.39’da AFAD verilerine göre 3.9 Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise 4.0 büyüklğünde deprem meydana geldi.

Ayrıca yine Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde saat 00.53’te AFAD verilerrine göre 5.0 Kandilli verilerine göre ise 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

İki depremde de yıkılan bina, ölen ve yaralanan olmadı.

“DEPREMLER DEVAM EDECEK” UYARISI

Bazı bölgelerden halen ambulans sesleri gelmeye devam ederken, vatandaşların tedirgin olduğu bilgisi de bölgede olan kişiler tarafından belirtildi. Uzmanlar ise daha önceki depremlerin bu depremleri tetiklediği yönünde görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. Depremlerin bölgede devam edeceği uyarısı da duyuruldu.