MEB'den, 1709 Şube Müdürlüğüne Başvuru İçin Duyuru

MEB, 1709 şube müdür atamasında lehe mahkeme kararı alanlar içi duyuruyu yayımladı

23 Şubat 2016 Salı 17:26
MEB'den, 1709 Şube Müdürlüğüne Başvuru İçin Duyuru

MAHKEME KARARI İLE İL-İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ KADROSUNA GÖREVDE YÜKSELME İLE ATAMA DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Bakanlığımızın taşra teşkilatı il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinde boş olan 1709 şube müdürü kadrosuna atama için gerçekleştirilen sözlü sınav işlemlerine karşı Bakanlığımız aleyhine bireysel açılan davalarda verilen mahkeme kararları ile yeniden sözlü sınava alınanların sözlü sınav sonuçları 26/01/2016 tarihinde Bakanlığımız internet sayfasında duyurulmuştur.

Söz konusu Yönetmeliğin "Atama" başlıklı 21-(1) maddesinde "Bu Yönetmelikte belirtilen görevlere ilişkin boş kadrolara; şube müdürü, tesis müdürü ve basımevi müdürleri bakımından yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması ile tercihler, diğer görevler bakımından ise yazılı sınav sonuçları ile tercihler esas alınarak puan üstünlüğüne göre atama yapılır. Başarı puanlarının eşitliği halinde, sırasıyla; hizmet süresi fazla olanlara, daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara, üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilmek suretiyle, en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenir." hükümleri yer almaktadır.

A- BAŞVURUDA BULUNACAKLAR
Mahkeme kararı ile;
- Sözlü sınavı yenilenenlerden sözlü sınav puanı 70 ve üzeri olanlar (Ek-1 Liste),
- Sözlü sınav notu düzeltilenler (Ek-2 Liste),
- Yazılı ve sözlü sınav puanı ortalaması alınarak atamasının yapılması kararı verilmesi istemiyle bireysel dava açanlardan lehte karar alanlar (Ek-3 Liste)
başvuruda bulunabileceklerdir.

B- BAŞVURU ZAMANI VE YERİ
Başvurular 29 Şubat 2016 - 04 Mart 2016 tarihleri (Saat 18:00'e kadar) arasında, http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapılacaktır.
Boş 45 şube müdürü kadrosu, başvurunun başlangıcı 29/02/2016 tarihinde Bakanlık internet sitesinde duyurulacaktır.

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ
1. Başvuruda bulunacakların MEBBİS e-Personel Modülü'ndeki öğrenim durumu, hizmet durumu ve benzeri bilgilerindeki eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda, düzeltmeye esas belgeleri ile birlikte başvuruları üzerine ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli düzeltmeler MEBBİS ortamında yapılacaktır.
2. Başvuruda bulunanlar, başvurularının onaylanıp-onaylanmadığını başvuru yaptıkları http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresinden başvuru süresi içerisinde takip edeceklerdir.
3. Aday Elektronik Başvuru Formu ile yapmış olduğu başvurusunda, duyuruda belirtilen bütün şartları taşıdığını kabul etmiş sayılacak ve bu konularda yapılan eksiklik ve yanlışlıklardan doğacak sonuçlardan adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Ç- BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR
1. Gerekli şartları taşımadığı halde başvuruda bulunan,
2. Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle yapılan başvurular, işleme alınmayacaktır. Geçersiz başvuruya dayanılarak yapılan işlemler iptal edilecektir.

D- YAPILACAK İŞLEMLER
İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılacak işlemler
1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır.
2. Başvuruda bulunanların şube müdürlüğü kadrosuna atanma için Yönetmeliğin 6 ncı maddesinde aranan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68/B maddesinde 1. derece şube müdürlüğü kadrosu için öngörülen mezuniyet ve hizmetinin bulunması ile yazılı sınava başvuru koşulu olan hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları, adayın yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 08/11/2013 tarihinde taşıyıp-taşımadığı özlük dosyalarının tutulduğu il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince incelenecektir.
3. Atama şartlarını taşıyanların başvuruları, sırasıyla okul, ilçe ve son olarak il milli eğitim müdürlüğünce elektronik ortamda onaylanacaktır.
4. MEBBİS e-Personel Modülü'ndeki bilgilerin doğruluğundan, ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Yönetimi Hizmetleri bölümü sorumlu olacaktır. Bu nedenle başvuruların incelenmesi ve onaylanmasında gerekli özen ve dikkat gösterilecektir.
5. Onaylanan başvuruların çıktısı alınarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Yönetimi Hizmetleri bölümünde muhafaza edilecektir.

Merkez Teşkilatı Birimlerince Yapılacak İşlemler
1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır.
2. Başvuracak merkez teşkilatı personelinin başvuruları birimlerince incelenerek elektronik ortamda onaylanacaktır.

E- DİĞER HUSUSLAR
1. 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 15. maddesinde;
a) Kendisinin veya eşinin nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu il'e bağlı ilçelere,
b) Nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, en az 15 yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddi ilişkisinin bulunduğu il veya ilçeye, bu il'e bağlı ilçelere, ilçenin bağlı bulunduğu il ve bu il'e bağlı diğer ilçelere atanamayacağı; ancak, son genel nüfus sayımına göre Yönetmeliğe ekli 1 Sayılı Cetvelde merkez nüfusu 50.000'i aşan IV, V ve VI. Bölge Hizmetindeki il/ilçeler ile merkez nüfusu 100.000'i aşan I, II ve III. Bölge Hizmetindeki il/ilçeler için yapılacak atamalarda bu hükmün uygulanmayacağı belirtilmektedir.

6360 sayılı Kanunla Büyükşehir Belediyelerinin sınırları il mülki sınırları olarak belirlendiğinden, il merkezi ile Büyükşehir Belediye sınırları içerisindeki ilçe nüfuslarının birlikte değerlendirilmesi gerektiğinden, başvurularda Büyükşehir Belediyesi olan illerin ilçeleri için 15. madde hükmü dikkate alınmayacaktır.

2. Üst öğrenim mezuniyet notunun 100'lük not sistemine çevrilerek atama başvuru ekranına girilmesi sağlanacaktır.

3. Ataması yapılanlar yasal süre içerisinde göreve başlamak zorundadırlar. Bu süre içerisinde başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

4. Atama şartlarını taşımayanların atamaları yapılmayacak, atananlardan gerekli şartları taşımadıkları sonradan belirlenenlerin atamaları iptal edilecektir.

5. Yönetmeliklerinde belirtilen usul ve esaslar ile yukarıda yer verilen açıklamalara uymayan başvurular kabul edilmeyecektir.

F- ATAMA
1. Atama, Yönetmeliğin değişik 21. maddesinin birinci fıkrası hükmü çerçevesinde yazılı ve sözlü sınav puanı ortalaması ile tercihleri de dikkate alınarak elektronik ortamda yerleştikleri yere yapılacaktır. Eşitlik olması halinde, sırasıyla;
- Hizmet süresi fazla olanlara,
- Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara,
- Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilecektir.
2. Atama sonuçları 09 Mart 2016 tarihinde, Bakanlığımızın internet sitesinde duyurulacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Telefon: (312) 413 17 26-30-32-34
www.meb.gov.tr
http://ikgm.meb.gov.tr/
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü,
Bakanlıklar 06648 Çankaya/ANKARA

Başvuruda bulunacak personel listesi için tıklayınız.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • aaa 3 yıl önce yorumlandı

   yani illa mahkjemeye mi vermek lazım

  • eşitlik 3 yıl önce yorumlandı

   mülakata dönük mahkeme kararı ile atama ilanını bir nebze anlarım. fakat "yazılı ve sözlü sınav puanı ortalaması alınarak atamasının yapılması kararı verilmesi istemiyle bireysel dava açanlardan lehte karar alanlar" ın da bu ilana eklenmesi; mevcut durumda hem mülakat hem yazılıda başarılı olup da mahkeme yoluna gitmeyen adayların da bu ilana eklenmemiş olması açık bir çifte standart anlamı taşımakta ve bu durumda olanlara siz de mahkemeye gidin demektir.

  • zompçu @şahin 3 yıl önce yorumlandı

   ben mahkemeye vermediğim devletime saygılı olduğum ve torpil yaptırmadığım için cezalandırılıyorum. benim hakkımı yiyenlere haram zehir zıkkım olsun.

  • kemal 3 yıl önce yorumlandı

   atma sahin......

  • şahin 3 yıl önce yorumlandı

   hani bu ülkede hukuk yok diyenler hukuk var ama sizin menfaatinize uymadığı için yok sayıyorsunuz işte bi atama hakkı daha mağdur kaldı mı bence yok

  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv