Yönetici Atamaları:

Avcı: Okul Yöneticileri Görevden Alınacak Diye Bir Şey Yok
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yeni yasa ile birlikte okul yöneticilerinin görevlerine son verilecek ve il milli eğitim müdürü kendi isteği doğrultusunda birilerini seçerek valiye bildirecek valide bunlardan birini seçecek diye bir şey yok. 

TBMM'de Yeni MEB Yasa Tasarısının görüşmeleri devam ediyor.

Avcı görüşmeler esnasında söz alarak, 4 Ağustos 2013'de Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin yayımlandığını hatırlatarak yeni düzenlemenin de bu çerçevede tasarlandığını ifade etti. Avcı, Bu düzenlemede yer alan uygulamadan bir tanesi de 4 yılını doldurduktan sonra bir daha o kişinin yönetici olma hakkı yok diye bir şey yok.

Avcı konuşmasının devamında müdürlüğe ve müdür yardımcılığa nasıl atanacağı hangi sınavlardan geçeceği konusunda yanlış algılamalar var. Milli Eğitim Müdürünün teklifi ve vali tarafından atama diye bir şey yok. İş Milli Eğitim Müdürüne gelene kadar aday sınavlardan geçeceği ve bir komisyon tarafından değerlendirilerek aday sayısının 3'e düşürülmesinin ve bu kişileri valilere bildirilmesi ardından da bu kişilerin içerisinden vali tarafından birisinin seçilerek ataması söz konusudur. dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, hükümetin anayasaya aykırı olan bu yasa tasarısında inat etmemesi ve tekriri müzakere verilerek tasarının iptal edilmesini talep etti. Anayasaya aykırı olan bu tasarının Anayasa Mahkemesi tarafından da kabul edilmeeceğini açıkladı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mülakat Komisyonuna Ders Veren Müdür!
Değerli okurlarımız, aldığımız duyumlara göre MEB müdürlük mülakat sürecinin en farklı adayı Muğla'dan...

Haberi Oku