Özür Grubu Eş Durumu Başvuru Sayfası MEBBİS 2016

MEB'in daha önce yaptığı açıklamaya göre, özür durumu başvurularının ilk aşamasına başvuruların bugün alınması gerekiyor

07 Ocak 2016 Perşembe 11:13
Özür Grubu Eş Durumu Başvuru Sayfası MEBBİS 2016

Özür Grubu Eş Durumu Başvuru Sayfası MEBBİS 2016 Bekleniyor

MEB'in daha önce yaptığı açıklamaya göre, özür durumu başvurularının ilk aşamasına başvuruların bugün alınması gerekiyor.

MEB, 5 Ocak'ta açıklama yaptı ve 7 ila 13 Ocak tarihleri arasında özür durumundan tayin olmak isteyen öğretmenler için başvuru alacağını duyurdu.

Öğretmen ziyaretçilerimiz, MEB'in başvuru sayfasını açmasını beklemektedir.

Öğretmen Özür Grubu Başvuru Sayfası için tıklayınız.

2016 OCAK AYI ÖĞRETMENLERİN
AİLE BİRLİĞİ, SAĞLIK, CAN GÜVENLİĞİ MAZERETLERİ VE 
ENGELLİLİK DURUMU İLE DİĞER NEDENLERE 
BAĞLI YER 
DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Bakanlığımıza bağlı eğitim kuramlarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arasındaaile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR

1. 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 37'nci maddesinin dokuzuncu fıkrası kapsamındaki eğitim kuramları hariç olmak üzere, alanlar itibarıyla norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarınıntamamı, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.

2. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü; hizmet süresinin hesabında ise 28 Şubat 2016 tarihi esas alınacaktır.

3. Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna veya diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenlerin talebi halinde, eşleri de yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.

4. Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecektir. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecektir.

5. Öğretmenler, başvuru formunun gerçeğe uygun şekilde doldurulmasından sorumludur. Başvurular onaylanmadan önce eğitim kurumu yöneticiliklerinden belgeye dayalı bilgi düzeltme talebinde bulunulabilecektir. Başvuru süresi içinde bilgi düzeltme talebinde bulunanlardan onay aşamasındaki başvuruları reddedilerek, onaylanmış başvurular ise iptal edilerek öğretmenlerin yeniden başvuru yapmaları sağlanacaktır.

6. Öğretmenler, başvuru süresi içinde, görevli olduğu eğitim kurumuna ya da kadrosunun bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe vermek suretiyle yer değiştirme başvurusundan vazgeçebilecektir. Bu durumda öğretmenlerin başvuruları elektronik ortamda da iptal edilecektir.

7. Öğretmenlerin şahsen başvuru yapmaları esas olmakla birlikte, görevli oldukları il/ilçe dışında bulunan öğretmenler, ibraz edilecek belgeleri e-posta, telefon, faks gibi uygun iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne süresi içinde ulaştırarak başvurularının onaylanmasını isteyebilecektir. Yöneticiler bu başvuruları süresi içinde elektronik ortamda onaylayarak formun çıktısını göreve başladıklarında öğretmenlere imzalattıracaktır.

8. Müstakil müdürlüğü bulunmayan eğitim kuramlarında görevli öğretmenler ile kadroları il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bulunan öğretmenler, başvurularını kadrolarının bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapacaktır.

9. Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev sürelerinin veya izinlerinin 28 Şubat 2016 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Bu kapsamda yer değişikliği yapılanlardan en geç 29 Şubat 2016 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

10. Başvurular iki aşamada alınacak; birinci aşamada sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacaktır. İkinci aşamada ise eğitim kurumu tercihleri alınacak ve eğitim kurumu müdürlüklerince elektronik ortamda onaylanacaktır.

11. Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle veya posta yoluyla yapılan başvurular; gerekli şartları taşımayan başvurular; gerçeğe aykırı bilgi ve belgeyle ya da istenilen bilgiler uygun biçimde işaretlenmeden yapılan başvurular ile Elektronik Başvuru Formu çıktısı imzalanmadan ve onaylanmadan yapılan başvurular geçersiz sayılacak; geçersiz başvurulara dayalı yer değiştirmeler iptal edilecektir.

12. Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvurulan onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem yapılacaktır.

13. Yer değiştirme sürecinde ihtiyaç duyulan açıklamalar Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden ayrıca duyurulacaktır.

14. Öğretmenlerden aday olarak görev yapmakta iken herhangi bir nedenle görev yerleri değiştirilenler, en geç 15 Şubat 2016 tarihinde atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak adaylıklarının kaldırılmasına esas sınava yeni görev yerlerinde katılacaktır.

Anahtar Kelimeler: Eş DurumuÖzür Grubu

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 13 yorum mevcut

  • ogtmn 3 yıl önce yorumlandı

   Arkadaşlar ihtiyaç olan okulları nerden görüyoruz okul listesini bulamadım

  • ATANAMAYAN 500 BİN ÖĞRETMENİ İLGİLENDİRİYOR SANSÜRSÜZ YAYINLADIĞINIZ İÇİN MEBPERSONELLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ 3 yıl önce yorumlandı

   4+5 yıllık Eğitim ve hFen Edebiyat fakültesi bitiren bitirdiği halde atanamayan sayıları 500 BiN'i bulan ve atanmak için yıllarca Kpss'ye girip 80 puanla dahi atanamayan fakir fukara çocukları varken;dolandırıcı birtakım sahtekarların çoğu atanma kaygısı olamayan:Sınıf,Din Kültùrü,İngilizce,Pdr gibi Kpss'den düşük puanlarla atanma garantisi olan bölümlerinden aldığı sahte diplomalarla yıllardır öğretmenlik yapan şimdilik daha yeni tespit edilen 60-80 kişi tespit edilmiş hatta bazıları neredeyse emekli olacaklar 24 yıldır sahte diplomayla maaşını bu ülkenin dürüst vatandaşlarının ödediği vergilerden alan sahte öğretmenler bile ortaya çıkmış.Çok merak ediyoruz acaba bu zâtlar niye bu kadar zaman ortaya çıkmadı, çıkarılmadı? Allaaddin'in sihirli şişesinden çıkan cinler gibi etrafa saçıldılar.Atanamayan 500 BiN öğretmen ve sayıları 3 Milyonu bulan aileleri olarak Meb bizim gibi Kpss mağdurlarını ve kamuoyunu acil olarak aydınlatılmalı bu öğretmenlerin bağlantılı olduğu çetesel bağlantılar,sendikal gibi örgütler var mı, varsa bu bağlantılar ibret-i alem için deşifre edilerek yine bütün ayrıntılarıyla kamuoyuyla paylaşılmalıdır. Bizler sayıları 500.000'ini aileleriyle birlikte sayıları 3 Milyonu bulan mağdurlar olarak Meb'deki öğretmenlerin on binlercesinin Üniversite+Eğitim+Fen Edebiyat fakültesi okumadığını biliyoruz. Ecevit döneminde Ziraatçılar bir gecede öğretmen yapıldı.Çoğu hala sınıf öğretmenliği yapıyor.Meb. artık yaşları 45-60 yaşı bulan bu kitleleri tespit ederek erken emekli etmeli,atanamayan 4-5 yıllık Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi Mezunu sayıları 500 BiN'i bulan atanamayan genç işsiz öğretmenlerin atanması için köklü adımlar atmalıdır

  • drazan berkoviç 3 yıl önce yorumlandı

   Merhaba;

   Mersin'den İzmir'e eş durumundan tayin istemek için başvuru ekranını dolduruyorum fakat kaydet butonuna bastığımda hata veriyor.Yardım masasına da yazdım,mersin meb aradım onlarda sistemdendir düzelir diyorlar üç gündür aynı hatayı veriyor.internet explorer taryıcı kullanmmama rağmen.

   Sorun ne olabilir?

  • VEYSİ 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar aile birliği bölümünde adres kayit yani ikametgah adresine göre tayin isteme ile ilgili açıklama olmasina rağmen başvuru ekraninda uygulamasi yok bunula ilgili bilgisi olan varsa bizi bilgilendirebilirmi *

  • handan 3 yıl önce yorumlandı

   merhaba arkadaşlar. eşimin bandirmada bağkuru baslayalu 8 ay oldu. öncesinde ankarada vardi bagkuru ama arada bir kac ay kapanip acilma durumu yani kesinti var. kesinti var.ben es durumu isteyebilir miyim ki?

  • Abdülkadir Geylani 3 yıl önce yorumlandı

   Alllah'tan korkun ey Ademoğulları 13 yıl önce 72 BİN olan atama bekleyen öğretmenin sayısını 500 BİN'e çıkardınız. Atama bekleyen ve yoksul aileleriyle birlikte 3 Mİlyonu bulan bir çok dünya ülkesinin nüfusunu geride bırakan bir müslüman topluluğun vebalini taşımaktan hiç mi korkmuyorsunuz bu nasıl bir gaflettir? Hepimiz yoksul ailelerin çocuklarıyız, atanamadığımız için ailemize ve çevremize karşı mahçup durumdayız çoğumuz artık 20'li yaşları da geride bırakıp 30'lu yaşlara girdik.Atanmamız için yetkililer neden bu kadar sessiz davranıyor anlamıyoruz. Toplumun en büyük kanayan yarası haline geldik.Meb açığının 100.000 olduğunu söylüyor bakın bizler sorunumuz için bir çözüm arıyoruz bu sayıya hiç üniversite-eğitim-fen edebiyat fakültesi okumamış çoğu Ecevit döneminde bir gecede öğretmen yapılmış büyük bir bölümü Ziraat Fakültesi mezunu yaşları 45-60 yaş arasında değişen sayıları 250 BiN'i bulan bu yaşlanan öğretmen kesimini sadece onları kapsayacak bir erken emekliliği teşvik ederek oluşacak 350-400 Bin gibi devasa bir bir öğretmen açığını, kendi branşlarından mezun alanlarına hakim atama bekleyen genç bir öğretmen kitlesiyle kapatarak; Cumhuriyet tarihinin en büyük en anlamlı atamasını yapabilirsiniz.Bu millet size %49.5'luk bir destekle sizleri iktidar yaptı Allah (cc.) izniyle bütün bir ülkenin hayrına olacak böylesi bir adım atacak kudrete sahipsiniz bu kudretinizi ülkenin genelini ilgilendiren hayırlı ve ilm-i işlerde kullanmanızı Allah'tan niyaz ediyoruz.

  • öğretmen 3 yıl önce yorumlandı

   Arkadaşlar adrese dayalı tayin isteyebilme ile ilgili açıklama var ama açılan ekranda uygulama yok.Konu hakkında bilgisi olan var mı

  • Erdem 3 yıl önce yorumlandı

   Il disi atama ekranini doldurup onayla dedikten sonra'Mebbis hata' ben de de yazdı. Defalarca bilgileri girip onayla deneme rağmen aynı hatayi veriyor. Konuyla bilgisi olan var mi?

  • Kimyacı 3 yıl önce yorumlandı

   Aile birliği mazeretine bağlı başvuru ekrani açılıyor ancak bilgileri yazıp basvurumu kaydet dedigimde mebbis kaynaklı hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz diyerek sistemden dışarı atıyor sizce sorun nedir?

  • mm 3 yıl önce yorumlandı

   Eşit hocam

  • ebs 3 yıl önce yorumlandı

   öğretmen sıkıntısı çekilen illere batıdan gitmek isteyenlere tayin isteme hakkı verilmeli .üç yıl değil bir iki yıl batıda çalışsada isterse doğuya gidebilmeli

  • Fenci Ceyda 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar atamada eş durumu mu yoksa sağlık mı daha öncelikli yapılıyor yoksa eşit şartlarda mı?

  • merve ayaz 3 yıl önce yorumlandı

   meb bir gün de elini çabuk tutsa şaşıracağız sabah beri bekliyoruz bir açıklama dahi yapmıyorlar

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv